(ВИДЕО) ПОТРЕСНО – ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ ЛИПАЛ НА КОНЦЕРТ: Плачел на сцената како мало дете поради СМРТТА НА БРАТ му! ЕДЕН СТИХ целосно го скршил!

Ник Картер се расплакал на сцената во лондонската О2 арена за време на настапот со неговиот бенд „Бекстрит Бојс“ во неделата навечер. Тој почнал да плаче додека го пеел својот стих на темата „Show Me The Meaning of Being Lonely“. Не успеал да ја заврши песната. Тој бил погоден од смртта на неговиот брат Арон, кој во саботата беше пронајден мртов во када во неговиот дом во Калифорнија. Неговите колеги од бендот беа видени како го гушкаат на сцената.
Смртта на неговиот брат целосно го скршила. Ник рекол дека го сака и покрај нивната комплицирана врска. За време на настапот на големото платно во салата била црно-белата слика на Арон.

За смртта на неговиот брат пејачот на „Бекстрит бојс“ се огласи и на Инстаграм.
„Моето срце е скршено. Иако брат ми и јас имавме комплицирани односи, мојата љубов кон него никогаш не се исчезна. Секогаш се надевав дека некако, еден ден ќе посака да оди по вистинскиот пат и на крајот ќе ја побара помошта што му беше толку потребна“, напишал Ник и додал:


This image has an empty alt attribute; its file name is aron-karter.jpg

„Понекогаш сакаме да обвиниме некого или нешто за загубата, но вистината е дека зависностите и менталните болести се единствените ‘виновници’ овде. Ќе ми недостига мојот брат повеќе отколку што некој некогаш ќе знае. Те сакам Чиз. Сега конечно меш да го имаш мирот што никогаш не би можел да го најдеш овде на земјата… Те сакам, братче“, заклучил тој.


View this post on Instagram

A post shared by Nick Carter (@nickcarter)

Да потсетиме дека Арон беше пронајден мртов во саботата во неговиот дом во Калифорнија. Арон имал 34. години, а имал големи проблеми со разни опијати и дроги.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„LIVELYYY” – Дигиталната изложба по повод 50-годишнината од постоењето на Францускиот институт во Скопје

Денес во Ист Гејт Мол, со почеток во 12:00 часот, а по повод 50-годишнината од …