(ВИДЕО) Не можел да ги сопре солзите: Невестата го оставила младоженецот пред олтарот, а причината е НЕВЕРОЈАТНА!

Немал поим што следи…
Свадбите се најубавото нешто во животот на еден млад пар. Оваа девојка по име Бритни Веи Гарнер решила да му подготви нешто незаборавно на својот иден сопруг.
Имено, бидејќи Еван е глув, таа дошла на идеја да го изненади со едно многу интересно движење. Таа стапила во контакт со експерт за знаковен јазик за да и помогне да ја научи омилената песна на Еван и да му ја претстави на знаковен јазик за да може да ја разбере.

Видеото можете да го погледнете ТУКА


Не знаел што му подготвува идната сопруга, сфатил дека ќе пее и свири, но не ни сонувал дека ќе научи песна на знаковен јазик. Кога почнала да го напушта олтарот, тој се зачудил, но кога видел што му подготвила, едноставно не можел да ги запре солзите.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …