(ВИДЕО+ФОТО) Битолчанецот Крис Петровски рамо до рамо со холивудските ѕвезди!

Младиот Крис Петровски кој е роден во Битола, како мал со семејството се преселува на Нов Зеланд. Но, неговата желба за глума го води во Лос Ангелес каде последните четири години е дел од актерската екипа на тв серијата „Madam Secretary“.

Great time on set with the mighty @timmydaly and @masha.king 🎥🙌🏻


A post shared by Chris Petrovski (@cpetrovski) on


Во многу фалената серија го игра Димитри, но има глумено и во други серии и филмови.За него на ИМДБ пишува дека е глумец и сценарист.


Just another day on the job 🎥 #bustingbadguys

A post shared by Chris Petrovski (@cpetrovski) on

Крис Петровски е името за кое најверојатно допрва многу ќе слушаме.

26.годишниот битолчанец е на добар пат да стане успешна холивудска ѕвезда.

Талентираниот Македонец моментално глуми во популарната серија „Madam Secretary“ и работи рамо до рамо со филмски ѕвезди како Морган Фриман кој е еден од продуцентите на серијата која доживеа и петта сезона, но и Теа Леони и Тим Дејли во главните улоги.

Loads of suspense on last nights episode of #madamsecretary #dmitri #cbs

A post shared by Chris Petrovski (@cpetrovski) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …