(ВИДЕО) „ФОН“ – Нов музички проект на Марио Арангеловски и Мише

Песната „ФОН” е авторско дело на InsertAKik, Boof, Popo и AndrejNik. А, зад видеото, кое наликува на криминалистички филм е потпишан Константин Митевски.

This image has an empty alt attribute; its file name is fon-na-mario-i-mise.jpeg


Михаил Митевски – Мише има 17 години, учи и живее во Скопје. „Фон“ е неговата втора авторска песна и прва официјална соработка. Марио и е веќе познат на јавноста по неговото учество во многубројни музички натпревари, меѓу кои и „Ѕвездите на Гранд”, по што и стана препознатлив на македонската јавност. Тој, меѓу другото, долги години на назад снима влогови и видеа на неговиот јутуб канал. Има 27 години, живее и работи во Куманово, а моментално е и актуелен В.Д. Директор на Фондацијата за култура и спорт при Општина Куманово.”

This image has an empty alt attribute; its file name is fon-na-mario-i-mise-2.jpeg


Свесен за тоа дека наслови од типот на „Марио Арангеловски има нова песна” не ви одат во прилог ниту на вас, ниту на нас. Имате апсолутна слобода да го искористите сценариото како извор за креативни наслови кои верувам дека ќе привлечат внимание.


Фото: Приватна архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Втора фестивалска вечер на Меѓународниот детски фолклорен фестивал “Паланечка тројка”

На Плоштадот „Карпошово востание” во Крива Паланка, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе може …