(ВИДЕО) 13 милиони прегледи: Жена два дена не допирала ништо во куќата. Настанал хаос…

ОТКАКО нејзиниот сопруг ја критикувал дека не прави ништо, Линдзи Донели решила засекогаш да престане да се занимава со домашна работа. Два дена не ги одлагала детските играчки, не ги отстранувала валканите алишта од подот, не миела садови или пеглала. Наместо тоа, таа заминала на краток одмор со своите пријатели.
Очекувано, два дена биле доволни за да настане хаос во домот на ова семејство. Линдзи објавила видео на TikTok во кое покажува како изгледала куќата по само 48 часа. Нејзиниот сопруг сфатил дека не е во право и и’ се извинил, а видеото за одмазда на TikTok собрало 13,5 милиони прегледи.

@lindsaydonnelly2 Then I left town for a girls trip… #marriagehumor ♬ Karma (feat. Ice Spice) – Taylor Swift


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на Нико Нестор – основоположникот на македонското маратонско пливање и првиот Македонец што го преплива Ла Манш

Нико Нестор (роден како Никола Несторов) е роден во Струга на 19 јуни 1934 година. …