Tag Archives: извинување

ИЗВИНУВАЊЕ – Не е точно дека починал Ристо Никовски: Тој е жив е здрав а причина за забуната е наслов на колумна!

Наслов на колумна за порталот Инфомакс предизвикала забуна и погрешна информација од долгогодишниот македонски активист Иван Џо Петревски кој ја вознемири јавноста во врска со амбасадорот Ристо Никовски, пишува „Експрес.мк“. Никовски е жив и здрав а информацијата за неговата наводна смрт која се прошири молскавично на социјалните мрежи каде стотици …

Повеќе »

(ФОТО) Испаднав морон: Џибони и се извинил на публиката во Задар поради „аферата куглоф“

Хрватскиот музичар Џибони го коментирал својот неодамнешен испад за време на настапот во Задар, кога се качил на маса и ја газел храната за време на прослава во Загреб. Џибони на присутната публика, осврнувајќи се на т.н „афера куглоф“, го кажал следново: „Би трчало, за да дојдам до вас, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ОГЛАСИЛА ПОСЛЕ СКАНДАЛОТ – УРИНИРАЛА ПО ФАН, ПА СЕГА СЕ ОБИДУВА ДА „СЕ ИСПЕРЕ“: Пејачката го згрози светот, а сега се извинува за СРАМНИОТ ПОТЕГ!

Софија Уриста, пејачката на рок бендот „Brass Against“, која минатиот викенд ја шокираше јавноста кога уринираше врз обожавател на концерт, се огласи по повод овој срамен настан. – Секогаш сум ги поместувала границите во музиката и на сцената. Таа ноќ премногу ги поместив границите. Го сакам своето семејство, бендот и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ ОБЛЕКАТА ЈА НАПАДНАЛЕ ВО ПРОДАВНИЦА: И рекле дека не се почитува себеси и дека за малку ќе дошла ГОЛА, а еве како изгледала!

Џаја на Твитер се пожалила на непријатностите што ги доживеала во супермаркет во Лондон, кога вработен и рекол дека нејзината облека не е во согласност со кодексот на облекување во нивната компанија. Имено, таа отишла во продавница во тренерки, маичка која откривала малку од стомачето и откопчан дуксер кој го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот на татко инвалид му направил видео со емотивна порака – реакцијата е вирална!

Еден млад човек со корисничко име the.wampler.way објавил видео на својот профил на Инстаграм што омекнало многу корисници на социјалните медиуми. Тој направил видео за татко му во инвалидска количка во кое ги средил нивните заеднички фотографии и напишал „Доволно си“, како одговор на тоа што тато му му се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ПЕЈАЧКА ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО СЕ СОБЛЕКЛА И ГИ ПОКАЖАЛА ГРАДИТЕ: Ги шокирала сите во студиото – водителот морал да се ИЗВИНУВА!

Познатата мексиканска пејачка и актерка Ниурка Маркос (53), на шок на сите гости во шоуто „De Primera Mano“, решила да се соблече гола и да ги покаже своите гради преку видео повик. Режисерот успеал брзо да реагира, па се префрлиле на друг кадар, а водителот Густав Адолфо Инфанте им се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче го моли сопственикот за прошка: Ова е најемотивното нешто што ќе го видите денес!

За сопствениците на кучиња, една од најубавите работи е кога кучето моли за нешто и го опсипува со нежност. Такво куче е и овој Лабрадор кое го гризе совеста и очајно се обидува да ја врати довербата на својот сопственик затоа што бил непослушен, но сега решил да се искупи. …

Повеќе »

(ФОТО) КАНАДСКИ ПРАТЕНИК на видео состанок КАКО ОД МАЈКА РОДЕН: Му поставувале прашања на премиерот па имале што да ВИДАТ!

Канадскиот политичар Вилијам Амос (46) од владеачката Либерална партија предизвикал голем скандал кога се појави целосно гол во својата канцеларија на официјалниот состанок одржан преку видео врска! Амос, татко на две деца, ја претставува областа Понтијак, сместена преку реката Отава, и за првпат беше избрана за парламентот во 2015. година. …

Повеќе »

(ФОТО) Џастин Тимберлејк во големи проблеми поради скандалот со Џенет Џексон прд 17. години

Поранешниот менаџер на Џастин Тимберлејк, Џони Врајт, го довел пејачот во неочекувани проблеми со коментар испратен на Џенет Џексон, 17. години по скандалот што ја обиколи планетата. Откако пејачката сподели инспиративен цитат на својот профил на Твитер, кажувајќи им на своите следбеници дека секогаш треба да им простуваат на другите, …

Повеќе »