Tag Archives: зависност

(ФОТО) Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ се „ослободила“ од наркотици и се свршила во 58. година: Доказ дека никогаш не е доцна и дека се’ се може!

Актерката Хедер Локлир се свршила на 58-годишна возраст со своето момче Крис Хајсер. Близок семеен пријател, на славната актерка, ја потврдил веста за свршувачката во магазинот „People“. Според него, парот бил верен уште од април, кога ја прославиле годишнината од нејзината трезвеност, после лекувањето од алкохолизам и зависност од дрога. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРОГАТЕЛНО – ПРЕСТАНАВ ДА ПИЈАМ ПОРАДИ ОВОЈ ЧОВЕК! Бред Пит проговорил за АЛКОХОЛИЗМОТ па пред милиони гледачи се заблагодарил на КОЛЕГА!

Холивудскиот актер Бред Пит му се заблагодарил на колегата Бредли Купер за помошта што му ја дал во борбата против алкохолизмот. Имено, на доделувањето на NBR филмските награди, Бред Пит ја добил наградата токму од Купер и потоа неочекувано ја коментирал неговата борба против зависноста од алкохол. Тој рекол дека …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА СЕ САКА СЕ МОЖЕ – ТВ ШОУ КОЕ ЛЕКУВА: Зависничка од хероин за само три месеци во комуна неверојатно се трансформирала!

Зависноста е разурнувачка. Било да станува збор за дрога, алкохол, цигари, храна или нешто друго, го уништува животот на зависникот но и неговите блиски. За да ја победат зависноста на луѓето им треба професионална помош. Тоа им се нуди на учесниците на британското шоу „The Jeremy Kyle“ кое на бројни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Откриена инспирацијата за оскаровската „Shallow“: Зависност преточена во хит!

Сакале да признаеме или не но големите хитови најчесто имаат некоја позадина која е инспирација за пишување песна… Се чини дека токму искреноста на преживеаното го наоѓа патот до слушателите кои тоа го препознаваат и ја прифаќаат болката која ја носи текстот… За многу кратко време песната Shallow го освои …

Повеќе »

(ФОТО) Бен Афлек го допрел дното: Поранешната жена го убедила за одвикнување

БЕН АФЛЕК по трет пат завршил на одвикнување од алкохолот, откако неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер приредил интервенција, објавија американските медиуми. Џенифер и уште една жена биле снимени при пристигнувањето во вилата на Афлек во Калифорнија, а потоа, според ТМЗ, Бен одлучил да го прифати предлогот на поранешната сопруга дека …

Повеќе »

(ФОТО) Тажни фотки од некогаш славната убавица: Призорот од затвор открива во колку лоша состојба е!

Хедер Локлир последните години се бори со зависност, а судејќи според најновите вести не и оди најдобро… Само што неодамна излегла од затвор и психијатриска установа, американската глумица Хедер Локлир, повторно се нашла во истите проблеми. Поради сомнение за предозирање повторно е хоспитализирана.TMZ пренесува дека завршила во болница за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Цел живот ќе морам да се борам со мојата болест“

Глумецот Бен Афлек, кој на почетокот на оваа година проговорил за својот долгогодишен проблем со алкохолот, кој довел и’ до распаѓање на неговиот брак со глумицата Џенифер Грнер, се чини одлучил да ја продолжи борбата со својата зависност. И’ покрај тоа што бил на лекување, со желба поради своите деца …

Повеќе »

(ФОТО) Демантирани шпекулациите околу нивната разделба: Пике и Шакира се заедно!

„Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике и светски познатата пејачка Шакира се разделија и веќе не се заедно поради негова голема зависност“, беа пишувањата на светските медиуми, посебно шпанските и колумбиските, околу славната двојка. После се се чини дека некој сакал да му направи уште еден проблем на Пике, после оние …

Повеќе »