Tag Archives: војна

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА СЛУЧКА: Љубовници од војната се сретнале после 75. години

Ветеран од Втората сетска војна ја  искористил шансата да ужива во повторната средба со својата љубов после 75. години  откако последен пат се виделе. Кара Трој Робинс, стациониран со американската армија во североисточна Франција во 1944. година, се вљубил во локалната девојка Џенин Пиерсон, 18. Но, едно утро Робинс (24) …

Повеќе »

Американец и’ испратил писмо на девојче во Хрватска, а таа му одговорила после 23 години

Ендру Пиотровски од Илиноис, на 7-годишна возраст, преку црквата во која оделе неговите родители, испратил писмо и подароци за друго дете. “Здраво. Моето име е Ендру. Се надевам дека ќе ти се допаднат играчките. Имам седум години. Сакам кошарка. Сакам да си играм. Ти? Среќен Божиќ”, пишувало во писмото. Иако …

Повеќе »

(ФОТО) Тивка војна на кралските снаи: На Кејт и здодеало да и помогнува на Меган!

Наводно Кејт Мидлтон одлучила повеќе, со совети, да не и помогнува на Меган Маркл со прилагодување на кралските правила… Извори блиски на кралското семејство тврдат дека помеѓу Меган Маркл и Кејт Мидлтон се случува мала војна. Наводно, нивниот однос од пријателски прераснал во натпреварувачки, а извори откриваат дека Кејт одбива …

Повеќе »

(ФОТО) Наше секојдневие: „Колне и почнува војна“ поради дупнати гуми!

Утрово во населба Аеродром, во Скопје, осамнал необичен лист со страшна закана… Очигледно сопственикот на автомобилот „Mazda cx 3“ бил многу револтиран бидејќи некои лица му ги дупнале сите четири гуми на автомобиот, што секако е голема штета… Листот со закана бил ставен на влезот од една зграда, веројатно каде …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Започна: Западните сили ја нападнаа Сирија, експлозии го тресат Дамаск, Трамп и се обратил на нацијата, Русите бесни…

Американските, британските и француските сили со воздушни напади ја погодија Сирија, рано утрово, како одговор на нападот со хемиското оружје ви кое минатата недела во сирискиот град Дума се убиени десетици луѓе, додека Русија порачала дека нападот нема да мине без последици… Американскиот претседател Доналд Трамп, доцна вечерата, во петокот, …

Повеќе »