Tag Archives: ветерани

(ВИДЕО) ПРИНЦОТ ХАРИ СЕ ОБРАТИЛ ПРВПАТ ПОСЛЕ МЕГЗИТ: Еве што порачал!

Војводата од Сасекс, принцот Хари, денес и се обрати на јавноста, за прв пат од драмата што ја тресе Велика Британија и кралското семејство, откако тој и неговата сопруга Меган Маркл, решија да станат финансиски независни. Имено, официјалниот канал на Инстаграм на војводата и војвотката од Сасекс објави видео на …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија повторно воодушевила со комбинацијата за средба со ветераните!

Меланија не престанува да докажува дека е една од најубавите американски дами. Најомилената членка на семејството Трамп и неприкосновена икона на стилот, Меланија Трамп, неодамна ги угостила американските воени ветерани во Источната соба на Белата куќа по повод прославата на афро-американската историја. Првата дама на Америка гостите ги дочекала како …

Повеќе »