Tag Archives: убиец

МУЛТИМИЛИОНЕР (78) ОСУДЕН НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР: Убивал со години, не можел да запре! Еве кој го разоткрил!

И’ богатите убиваат Богатиот американски наследник Роберт Дарст, познат по документарецот на телевизијата HBO, бил осуден на доживотен затвор во судот во Лос Анџелес без можност за помилување, за убиство на неговиот најдобар пријател. Мултимилионерот (78) бил прогласен за виновен во септември за убиство на неговата пријателка Сузан Берман во …

Повеќе »

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската состојба или недостатокот на комуникација. Сепак, овие три работи се всушност само симптоми на вистинската причина. Вистински убиец Одговорот може да ве изненади на почетокот, но има совршена смисла. Причината поради која повеќето бракови завршуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТикТок снимки на страва и ужас: Мајката танцува со ќеркичката која ја претепала до смрт

Откриени се застрашувачки снимки од мајката убиец, која танцува со својата тригодишна ќерка, само неколку недели пред брутално да ја претепа до смрт, пренесуваат британските медиуми. Никол Прист (23) минатата недела е осудена на 15. години затвор за убиство од небрежност, откако малата Кејли Џејд беше пронајдена мртва минатиот август …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЧИНАЛ ТИКТОКЕРОТ КОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО КИНО: Осомничениот се повикува на лудило!

Sвездата на „ТикТок“, Ентони Барахас починал во болница пет дена откако беше застрелан во главата додека бил на состанок во кино во Калифорнија. Полицијата потврдила дека 19-годишникот им подлегнал на повредите во саботата наутро, наведувајќи во соопштението дека „изразуваат сочувство до неговото семејство и пријателите“. Барахас во понеделникот бил на …

Повеќе »

Британец осуден на повеќе од пет години затвор затоа што убил девет а повредил седум мачки

Поранешен чувар е осуден на повеќе од пет години затвор за убиство на девет и повредување на седум мачки. Стивен Букет убил девет мачки во и околу Брајтон помеѓу октомври 2018. и јуни 2019. Со нож ранил седум. 54-годишникот ја негирал вината за поседување нож и 16 напади, што се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИКАЗНА КОЈА ЈА ШОКИРАЛА КАНАДА – ДОДЕКА ПОЛКОВНИКОТ СИЛУВАЛ И УБИВАЛ ЖЕНИ неговата сопруга 20. години се претворала дека ништо не гледа! А потоа светот се шокирал!

Приказна што ја шокираше Канада. Тој бил примерен војник, одликуван полковник, но и масовен убиец. Мери Елизабет Харисман поминала деветнаесет години во брак со Расел Вилијамс, одликуван полковник на Канадската армија, активист за животна средина, вешт механичар, страствен шахист и, во своето слободно време, садистички сексуален предатор. Кога нејзиниот сопруг …

Повеќе »

ВИСТИНАТА СЕКОГАШ ИСПЛИВУВА – ЗЕМАЛ 20.000 ЕВРА ОД ТЕШТАТА ПА И ЈА УБИЛ ЌЕРКАТА: Нови детали за злосторството кое ја шокирало Грција!

Мајката на Каролин Крауч наводно му дала 20 000 евра на зетот, грчки пилот, 10. дена пред да ја убие нејзината ќерка, а потоа ја излажал полицијата дека станува збор за грабеж. Грчките медиуми јавуваат дека Сузан Дела Квеста му ја предала сумата на нејзиниот зет Бабис Анагностопулос повеќе од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МАЈКА УБИЛА ПЕТ ДЕЦА, ГИ ЗАПАЛИЛА, ПА ИЗВРШИЛА САМОУБИСТВО: Злосторството ги шокирало САД, а Инстаграмот на мртвата жена открил мрачна тајна!

Жена од Западна Вирџинија која ги застрелала своите три деца и двете на кои им била маќеа, пред да ги запали сите во семејната куќа, вежбала вештерство, објавувајќи некои ритуали и тегли со мртви пеперутки на нејзините социјални мрежи. Ореана Мејерс (25) потоа се застрелала и се самоубила откако на …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПЛАШИ ОД ВИРУСИ: На изрекување на смртна казна дошол во заштитна опрема!

Озлогласен убиец е осуден на смрт откако убил три лица во размак од шест дена во Кина. Женг Чуниланг (45) се појавил во судницата, во понеделникот, под целосна заштитна опрема против вирусот корона, додека судијата му ја читал пресудата дека ќе биде погубен за злосторствата, објави Daily Mail. Убиецот ше …

Повеќе »