Tag Archives: убиец

(ФОТО) Србинка ја згрозила Швајцарија: Родила близнаци а потоа едното бебе го забила во ѕид а другото го стапила во корпа за валкани алишта!

„Едноставно таму го оставив. Не знам што ми се вртеше низ глава“, му рекла на судијата. Но, хоророт ниту тогаш не бил завршен. Триесет и еден час подоцна повторно легнала во када и го родила второто дете… Во швајцарскиот град Луцерн во средата е објавена пресуда на 23. годишната Србинка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рапер признал дека киднапирал, мачел и убил тројца студенти

Мексиканскиот рапер и ѕвезда на Јутјуб, Кристијан Омер Гутиерез, попознат како QBA, на полицијата и признал дека со својата банда киднапирал и убил, а потоа и уништил во киселина тела на тројца студенти. Гутиерез признал дека киднапирал, мачел и ги убил студентите на филмски студии Саломон Аќевес Гастелеум, Даниел Дијаз …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чарлс Менсон, најбруталниот сериски убиец и водач на клан умрел во затворската болница…

Американскиот убиец, Чарлс Менсон, одговорен меѓу другото и за убиството на глумицата Шерон Тејт во 1969. година умрел во 83. година. Менсон (83) минатата недела во придружба на полиција бил префрлен во болница во Бејкерсфилд каде му била укажана лекарска помош. Тој во јануари бил во болница за да биде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се борела за живот: Бивш спортист на сопругата и го пресекол вратот

Ентони МекКалахан е пронајден во својот дом како ползи по подот. Бил облиен со крв. Овој бивш играч на рагби (американски фудбал) полицијата го обвинила за убиство на сопругата Кери… Ентони МекКалахан (46) бивш играч на американски фудбал е осомничен дека на својата сопруга Кери (28) и го пресекол вратот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко Муслиман го прегрнал убиецот на својот син: Неговите зборови тераат на размислување

„Жал ми е за твоите родители кои те одгледале да направиш нешто повеќе со својот живот, да бидеш успешен. Твојот успех е нивен успех.Твојата среќа е нивна среќа.Сега тие ќе плачат за злосторството кое го направи.Простувањето е најголем подарок или хуманост во Исламот…“ Несекојдневна глетка се случила во американска судница …

Повеќе »