Tag Archives: ти

(ВИДЕО) Објавен спотот за евровизиската песна „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува во Ротердам:„Рефрен што влегува во уво…“

Синоќа, како што беше најавено, беше промовиран спотот за песната „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата држава на овогодишното издание на Евровизија. „YOU е покана за сите да се поврзат, отворат, танцуваат и го слават моментот“, нагласи македонскиот пејач, кого на 12. мај го очекува настапот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЛИЦ НАЗНАКИ: Слушнете како звучи дел од евровизиската песна на Македонија

Македонски претставник на Евровизија е Васил Гавранлиев. Тој со песната „You“ ќе настапи во Холандија.Нумерата е веќе подготвена, а официјалната премиера се очекува на 8 март. Дотогаш слушнете неколку секунди како најава и кажете како ви се допаѓа.

Повеќе »

МРТ во недела ќе ја претстави евровизиската песна: Васил со „You“ во Дневникот ќе им го честита 8. март на жените!

Во недела (8 март) ќе има промоција  на евровизиската песна „YOU“, со која што Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам. Како што е веќе познато, автор на музиката на песната е Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која работи и живее во Чикаго. Невена е …

Повеќе »