Tag Archives: сок

Зошто сокот од моркови е вистински избор?

Полн е со антиоксиданти кои помагаат во регенерацијата на клетките на кожата Морковите се идеални за лесна, здрава исхрана: тие се со малку калории а богати со хранливи материи. Еве шест причини да го пиете овој сок од зеленчук што е можно почесто. 1. Помага при варењето на храната – …

Повеќе »

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на бесмртноста. Поради високата содржина на витамини и минерали, има корисен ефект врз работата на целиот организам. Многу е лесно да се одржи, така што секој од нас може да го одгледува во својата куќа. Благодарение …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сок за слабеење: На интернет овој рецепт го погледнале околу 2. милиони луѓе. Апсолутен хит!

Ако сакате да ослабнете, изгубете тежина на здрав начин Кога Питер Карвел го објави рецептот и подготовката на фантастичен пијалок за слабеење на каналот на „Јутјуб“, сите полуделе за него! Тоа е рецепт што го добил од познатиот британски хомеопат, и не е ни чудо што скоро два милиони луѓе …

Повеќе »

Го победила ракот бидејќи секој ден пиела сок од еден зеленчук:Болеста исчезнала – еве во што е тајната!

Ен Камерон е авторка на бројни книги за деца, но во оваа книга таа е главниот лик. Таа станала уште попозната кога заболела од рак на дебелото црево. Својата приказна ја раскажала на блогот Chris beats cancer (Крис го победи ракот) на кој лицата кои барале/нашле алтернативен начин за лекување …

Повеќе »

(Рецепт) Никогаш полесно до добра форма: Сок кој ги топи килограмите!

Мала вкусна помош која може да го забрза процесот на симнување килограми… Кога ќе одлучите да се фатите во костец со одвишните килограми во требало да обрнете внимание на низа работи. Од намирниците кои ги внесувате, посебен план за исхрана до физичка активност. Сите овие фактори ако се добро избалансирани …

Повеќе »

Ова растение ќе ви помогне да ги отстраните брадавиците

Брадавиците се израстоци на телото кои не се толку опасни, но претставуваат естетки проблем. Многумина не сакаат да ги гледаат на своето тело, а користат разни методи за да ги отстранат од телото. Брадавиците може да бидат вирусни израстоци кои се последица од ХИВ. Најдобар лек за нивно остранување е …

Повеќе »

(ФОТО) Сокот од цвекло го јакне имунитетот

Во време на сезона на вируси и грип најдобар начин да го зајакнете имунитетот е секојдневно да пиете сок од цвекло. За само неколку дена конзумирање на овој лековит напиток ќе се почувствувате посилно Ако сте малокрвни, имате низок притисок или сте подложни на респираторни инфекции јадете што повеќе цвекло. …

Повеќе »

(ФОТО) Клетките на рак умираат за 42. дена: Сокот на славниот Австриец излекувал повеќе од 45.000 луѓе!

Во текот на 42 дека клетките на рак гладуваат и умираат, додека здравјето на комплетниот организам се подобрува, тврдел Рудолф Бројс кој излекувал повеќе од 45.000 луѓе. Рудолф Бројс од Австрија го посветил целиот свој живот на наоѓање на најдобар природен лек против ракот. Тој направил специјален сок, кој дал …

Повеќе »

Го победила ракот бидејќи секој ден пиела сок од оваа билка:Болеста исчезнала – еве во што е тајната!

Ен Камерон е авторка на бројни книги за деца, но во оваа книга таа е главниот лик. Таа станала уште попозната кога заболела од рак на дебелото црево. Својата приказна ја раскажала на блогот Chris beats cancer (Крис го победи ракот) на кој лицата кои барале/нашле алтернативен начин за лекување …

Повеќе »