(РЕЦЕПТ) Правиме пијалок за имунитет: Зимско овошје и морков

Во зимските месеци многу е важно да се зајакне имунитетот. Во тоа ќе ни помогнат свежото овошје и зеленчук, заедно со квалитетниот сон и физичката активност.
Комбинацијата од моркови, јаболка, киви и други состојки е полна со витамини и минерали кои го чуваат здравјето и штитат од разни вируси.
Ова смути може да биде одлична ужина, а понекогаш дури и може да го замени појадокот.

This image has an empty alt attribute; its file name is jabolka.jpg
Потребно е:
морков
портокал
јаболко
чаша цеден сок од јаболко
киви
лажица јаболков оцет
малку ѓумбир во прав
Подготовка:
Излупете го и исечкајте го овошјето. Додадете јаболков оцет и ѓумбир и сè ставете во блендер. За неколку секунди ќе добиете вкусен оброк за децата, а и самите ќе уживате.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат фолк пејач Перо Христов

Перо Христов е роден на 17 јуни 1951 година во Струмица. Тој е популарен македонски …