Tag Archives: слабеење

(ВИДЕО) Со помош на повремен пост – Ослабнала па го одбила дечкото кој во детство ја нарекувал „КИТ“

18-годишната Изобел изјавила дека се чувствувала ужасно поради својата тежина уште од 11-та година и дека сликите со гламурозни тела на девојките на социјалните мрежи и предизвикале лош однос со своето тело. Девојката по име Изобел Мори (18) од Стафордшир имала најмногу килограми во јануари 2020. година. Во март 2020. …

Повеќе »

Звучи банално, но велат дека се СУПЕР ТРИКОВИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ! Како да потрошите калории без вежбање и одење во теретана!

Согорувањето калории не е лесен процес. Иако ништо не може да го надмине тренингот, има многу работи кои можат да ви помогнат да согорувате калории без многу физички напор. Гума за џвакање Гума за џвакање промовира ситост. Исто така, го стимулира вашиот метаболизам. Дишете од дијафрагмата Дијафрагматското дишење или абдоминалното …

Повеќе »

Помалку познати ефекти од секојдневно конзумирање јаболки

Јаболката е овошје богато со разни хранливи материи како антиоксиданти, витамини, влакна и други здрави елементи. Ова овошје е најголемиот извор на антиоксиданти кога ќе ги земете предвид плодовите кои најчесто се консумираат. Содржи феноли кои можат да спречат реакција на слободните радикали со други молекули, а со тоа и …

Повеќе »

ДАЛИ ОВОШЈЕТО И ЗЕЛЕНЧУКОТ ПОМАГААТ ПРИ СЛАБЕЕЊЕТО: Повеќе нема дилеми – сега е и научно потврдено!

Неодамнешните студии покажаа дека дневната потрошувачка на околу 80 грама овошје и зеленчук богата со флавоноиди може да спречи зголемување на телесната тежина. Шпекулациите за шеќерите во овошјето, но и влијанието на зеленчукот врз зголемувањето на телесната тежина, конечно престанаа. Имено, британски научници официјално објавија дека овошјето и зеленчукот можат …

Повеќе »

(ФОТО) Трансформација на синот на Шварценегер – Од буцко до фраер!

Синот на Арнолд Шварценегер не е легенда за боди-билдинг како неговиот татко и тој долго време се бори со вишокот килограми. Сепак, Кристофер Шварценегер сега е на пат кон неверојатна телесна трансформација. Како го сторил тоа? Последен пат Кристофер бил фотографиран во Лос Анџелес, Холивуд занеме – затоа што 23-годишникот …

Повеќе »

Пет совршени намирници од ПАЗАР кои го чистат црниот дроб и го ЗАБРЗУВААТ МЕТАБОЛИЗМОТ!

Ако сакате да ја направите вистинската работа за вашето тело ова лето, веднаш одете на пазар. Масна и нездрава храна, алкохолни или газирани пијалоци, но и редовна терапија со лекови се најголемите непријатели на нашиот црн дроб. Колку е важен црниот дроб за нашиот живот и колку е опасно да …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕ ДОКАЖАЛО: Чоколадото помага во СОГОРУВАЊЕ НА МАСТИТЕ и губењето килограми

Млечното чоколадо е познато по својата висока содржина на шеќер и содржина на маснотии. Сепак, истражувачите од Бригам и болницата за жени во Бостон, САД, ги разгледаЛЕ придобивките од вклучувањето на чоколадото во исхраната. Тие забележале податоци од 19. жени во менопауза. За да се тестира дали чоколадото може да …

Повеќе »

ЗДРАВИ ЖИВОТНИ НАВИКИ – Истопете го салото од стомакот со помош на само две намирници и ГОРДО ОБЛЕЧЕТЕ БИКИНИ!

Заборавете на скапите третмани за ласерско обликување на телото Скапите третмани за забрзано обликување на телото чинат до неколку стотици евра, а она што е најважно е фактот дека резултатите се моментални и дека нема долгорочни ефекти. Многу подобро решение доаѓа од комбинација на две едноставни состојки од природата, во …

Повеќе »

ПЕТ ПРИЧИНИ поради кои ТИКВИЧКИТЕ мора да бидат на вашата чинија ова лето!

Тиквичките се најблагодарната летна храна со бројни лековити својства Тиквичките се едни од најблагодарните летни намирници бидејќи можат да се подготват на многу начини, хранливи се и полни со минерали и витамини. Тие се одличен извор на манган и витамин Ц, потоа магнезиум, витамин А, калиум, влакна, фолна киселина, фосфор, …

Повеќе »