Tag Archives: слабеење

Моќно семе за здравје: Намалува холестерол, штити од дијабетес и ублажува симптоми на менопауза…

Семките од тиква се вистински рудник на витамини и минерали Тиквата одлично влијае на нашето здравје, особено нејзините семиња, кои се вистинска витаминска бомба за целиот организам. Само една чаша семки има повеќе витамини и минерали од кој било друг зеленчук или овошје. 11,9 грама протеини 11,8 грама диетални влакна …

Повеќе »

Едно јаболко на ден ве одржува витки – но и две други намирници!

Постојат намирници кои го забрзуваат метаболизмот и поттикнуваат слабеење. Ако планирате диета, обидете се да јадете повеќе за да побрзо изгубите тежина. Вистинската храна ќе ви помогне да изгубите тежина и да го намалите незадржливиот глад. Ви донесуваме 3 намирници кои ќе ви помогнат да ослабете: Јаболко Едно јаболко на …

Повеќе »

Со диетата од 9. дена на славната Маргарита Королева загубете 10. килограми: Еве и како никогаш да не ги вратите!

Нутриционистката Маргарита им помогнала на многу славни личности конечно да ја средат својата линија Нутриционистката Маргарита Королева развила техника за слабеење која им помогна на многу sвезди на шоу-бизнисот да ослабат. Дали сте подготвени сами да ја тестирате? Деветдневната диета на Маргарита Королева е еден од најпопуларните и најефикасните методи …

Повеќе »

Пет докажани здравствени предности на оцетот од јаболки

АКО редовно ги следите веб-страниците за фитнес, веројатно знаете дека многу познати личности тврдат дека јаболков оцет им помага да ја одржат витка линија. Тие веруваат дека киселината од оцет е тајната на слабеењето, па ја додаваат во исхраната и ја пијат секое утро на празен стомак. Некои истражувања покажаа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Адел го воодушевила интернет со тенкиот струк па сите ги насмеала кога открила зошто ослабнала

СЛАВНАТА пејачка Адел со месеци привлекуваше внимание со својата трансформација. Фановите со нетрпение го очекуваат секое нејзино ново појавување во јавноста, па самата најава за нејзиното гостување во популарната емисија Saturday Night Live предизвика вистинска вознемиреност на социјалните мрежи. После шоуто, единствено за што се зборува е витката половина на …

Повеќе »

ПРАВИЛНА ИСХРАНА – ОТКРИЕНО КОЕ ОВОШЈЕ ИМА НАЈМНОГУ, А КОЕ НАЈМАЛКУ ШЕЌЕР: Ова е од голема важност за здравата исхрана!

Една мала банана има околу 14. грама шеќер, а тоа веројатно не сте го знаеле. Кога се споменува овошје, секогаш прво се мисли на здрава храна и често се заборава дека сепак содржи шеќер … Можеби не сте знаеле, но лубеницата содржи и многу шеќер … Овошје со многу шеќер …

Повеќе »

Онкологот Мајк Хајмен тврди дека оваа намирница докажано ги уништува клетките на рак: Доволно е да ја јадете еднаш неделно

Оваа житарка содржи голема количина на фолна киселина која е особено неопходна за здравјето на трудниците и фетусот. Фолната киселина ја подобрува хематопоезата и го прави телото поотпорно на негативните ефекти од опкружувањето. Корисните супстанци кои ги содржи оваа житарка помагаат во чистење на крвните садови, разградување на масните наслаги …

Повеќе »

Данска диета: За 13. дена се „симнуваат“ од седум до 20. килограми – Мени по денови

Данската диета е ригорозна програма која трае 13. дена и доколку сакате да ја спроведете, задолжително претходно консултирајте се со доктор. Оваа диета од точно 13 дена симнува од седум до 20. килограми, во зависност од почетната тежина. Како што пишува dijeta.net, ова не е традиционална диета, туку начин телото …

Повеќе »

(ФОТО) Била толку дебела што не можела да оди – Потоа се променила до непрепознатливост

Амбер Рахди била несигурна девојка која за жал сите свои проблеми ги решавала само со прејадување. Таа била во најлоша состојба кога имала 24. години, па дури и 300 килограми. Била толку масивна што не можела да застане на свои нозе. Таа дури морала да се пресели од својот стан …

Повеќе »