Tag Archives: причини

Грчевите во мускулите не се ретка појава: Зошто се случува ова и како можете да си помогнете?!

Прекумерна употреба на мускулите, дехидрација, оптоварување на мускулите или едноставно задржување на положбата долго време може да предизвика грчеви во мускулите.Во многу случаи, причината за грчеви во мускулите е непозната. Иако повеќето мускулни грчеви се безопасни, некои може да се поврзат со различни здравствени состојби. Што предизвикува грчеви во мускулите?Мускулните …

Повеќе »

Зошто треба да водите љубов секој ден? Кога ќе ги прочитате причините, ќе почнете да дејствувате

По напорниот ден, сообраќајниот метеж и разните семејни обврски, на сите им треба здив. Наместо да се свртите кон алкохол или да земате некои од средствата за смирување, многу е подобро да се ослободите од стресот на природен начин. Еве зошто сексот е толку важен дел од нашите животи и …

Повеќе »

(ФОТО) РОДЕНИ СЕ ИСТ ДЕН И ВО ИСТ ЧАС ПРЕД 25. ГОДИНИ: Луѓето се во шок кога ќе слушнат што се крие зад нивниот изглед

Сестрите близначки привлекуваат огромно внимание бидејќи не личат една на друга, а луѓето не можат да веруваат дека се потполна спротивност. Луси и Марија Ајлмер се родени во 1997. година како близначки. Сепак, од моментот на раѓање привлекуваат големо внимание и предизвикуваат мешаница каде и да се појават поради фактот …

Повеќе »

Добро размислете со кого одите во кревет: Седум типови на личност што треба да ги избегнувате во СЕКСОТ!

Сексуалната привлечност може да биде подмолна и да ве наведе да дејствувате импулсивно… Иако многу пати сте успеале да одолеете на вашата страст, постојат и моменти кога можете да се покаете и да се впуштите во големи проблеми. Затоа е важно да размислите со кого ќе одите во кревет. Постојат …

Повеќе »

ПОЧИНА НА 72 ГОДИНИ – Откриена причината за смртта на актерот Роби Колтрејн, ѕвезда на филмовите за „Хари Потер“

Роби Колтрејн, актерот најпознат по улогата на Хагрид во франшизата „Хари Потер“, почина минатата недела на 72-годишна возраст, а сега е откриена причината за неговата смрт. Според повеќе британски извештаи, Колтрејн починал откако претрпел откажување на повеќе органи. Во неговата потврда за смртта пишувало и дека боледувал од сепса, инфекција …

Повеќе »

ШОК СОЗНАНИЕ – НИШТО НЕ Е КАКО ШТО ОБИЧНО НИ ИЗГЛЕДА: Истражувањето покажало кој најмногу ИЗМАМУВА, ќе се изненадите кога ќе ги видите резултатите!

Измамите денес се се’ почести, а долго време се веруваше дека луѓето кои не се среќни во врската или бракот одлучуваат да имаат љубовни афери. Иако генерално е така, сепак има среќни парови кои се уште бараат секс на друго место. Овој неверојатен резултат од истражувањето беше објавен во научно …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ МОЖЕЛ ДА ИЗДРЖИ – ЗАРАБОТУВАВ ДО 11.500 ЕВРА, НО ОВА НЕ МОЖЕВ ДА ГО ИЗДРЖАМ: Поранешниот телохранител на Анџелина и Бред открил ЗОШТО дал отказ!

Поранешниот телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, Марк Билингем, дал отказ по 17. месеци работа. Неодамна открил зошто. „Кога ја напуштив армијата во 2007. година, завршив како телохранител на познати личности како Анџелина Џоли, Бред Пит, Расел Кроу и Мајкл Кејн. Заработував многу добри пари – три пати повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ открил зошто Медведев го предал мечот: „Шокиран сум!“

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја открил причината за предавањето на Данило Медведев во полуфиналето на турнирот во Астана. Ѓоковиќ и Медведев имаа голема битка и веднаш откако Србинот го одведе мечот во третиот сет, Русинот се предаде. На лицето на Новак можеше да се види искрен шок и не му …

Повеќе »

Не ги игнорирајте: Белите дамки на ноктите можат да бидат знак за сериозна болест

Често слушаме дека ноктите се огледало на здравјето. И тоа е вистина. Ноктите се составени од протеин познат како алфа-кератин, кој делува како полимер за да обезбеди заштитен слој за кожата одоздола, што значи дека е важно добро да се грижите за нив, но и да внимавате на какви било …

Повеќе »