Tag Archives: почест

(ВИДЕО+ФОТО) Новак проговорил за Коби Брајант, па се расплакал: Навистина е многу емотивно…!

Новак Ѓоковиќ пред мечот во четирифиналето на Австралија Опен против Милош Раониќ на посебен начин и одал почест на трагично загинатата легенда на кошарката, Коби Брајант, а после мечот говорел за него. „Не знам што би можел да кажам. Ужасно изненадување, еден од најголемите спортисти на сите времиња, ме инспирираше, …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете како изгледа катчето во еко селото близу Мостар посветено на Тоше Проески: „СОБИ И ГРАДИНА“ со стихови од неговите песни!

Комплексот „Рај во рај“ се наоѓа на 60. километри од Мостар, а исто толку далеку од Сараево, поточно на 5. километри од магистралниот пат што ги поврзува двата града. Во подножјето на планината Прењ, овој комплекс се наоѓа покрај чистата река Идбар. Еко селото е посветено на голем број музички …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синот на Лук Пери му одал почест на татко си: „Го заслужи ова, најдобар е!“

Џек се качил на џамбо плакат со ликот на неговиот татко а неговиот пријател се’ снимил со дрон. Видеото го коментирала и Шенон Доерти, колешката на Лук од популарната серија „Беверли Хилс 90210“.. Во пресрет на премиерата на “One Upon A Time In Hollywood“ на режисерот Квентин Тарантино (56), Џек …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на починатиот актер Робин Вилијамс го добил првото дете: Со името му одал почест на својот татко!

Синот на Робин Вилијамс, Зак Вилијамс, го добил првото дете со сопругата Оливија Џун. На синчето му го дале името МекЛорин и така му одале почест на неговиот починат дедо Робин, чие средно име му било МекЛорин. Среќната вест ја споделила Зелда, ќерката на Робин која се пофалила дека станала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Принцот Вилијам и’ во објавата за синот не ја заборава својата мајка – лејди Дијана: Почест за бабата која ја нема!

„Како жените го прават тоа што го прават, навистина е неверојатно да се сфати. Двајцата сме апсолутно воодушевени и благодарни на сите за поддршката. Беше неверојатно искуство и сакавме да го споделиме со сите“, рекол принцот Хари Принцот Хари и Меган Маркл ја прекинале традицијата и веста за раѓањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Љубов – На денот на венчавката го посетила гробот на свршеникот во венчаница!

Џесика и Џејмс закажале венчавка на 29. септември. Но, нејзиниот свршеник, пожарникар, Џејмс минатата година загинал во сообраќајна несреќа. Неутешната невеста сепак одлучила да ја одржи церемонијата… Џесика Пеџет од САД му оддала почест на својот загинат свршеник така што пред неговиот гроб клечела во венчаница на денот кога требало …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тагата не престанува: Ѕвоната на највисоката црква во Амстердам во ритамот на хитовите на Авици, илјадници фанови се собрале во Стокхолм…

ДиЏеј Авици починал во петокот, во Оман, каде бил на одмор со пријателите. Причината за смртта не е позната, но полицијата објавила дека немало никакви криминални сомневања. Ожалостеното семејство на Авици во текот на викендот пристигнало во Оман каде престојувал диџејот кој починал во петокот, а обожавателите од моментот кога …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Слај Сталоне самиот си оддал почест!

Славниот глумец, режисер и сценарист Силвестер Сталоне, неодамна самит на себе си оддал почест. Сталоне кого го прославила улогата на добродушниот боксер Роки Балбоа во филмот „Роки“ од 1976. година (за кој самиот го напишал и’ сценариото) го посетил споменикот кој му го подигнале граѓаните на Филаделфија. This is the …

Повеќе »

Денес е Собор на Пресвета Богородица: Слава на Пресветата Божја Мајка

На вториот ден од Божик христијанската Црква ѝ оддава слава на Пресветата Божја Мајка, Којашто Го роди Господ и Спасителот наш Исус Христос. Ова празнување се нарекува Нејзин собор затоа што на тој ден се собираат сите верни за да Ја прослават Нејзе, Која е Богородица. Тогаш се служи торжествено, …

Повеќе »