Tag Archives: почест

(ФОТО) Ќерката на Марадона се гушела во солзи за време на мечот помеѓу Бока и Њуелси

Бока јуниорс и Њуелс Олд Бојс, клубови за кои играше Диего Марадона, се простија од великанот на светскиот фудбал. Тие екипи се сретнаа на познатиот стадион „Бомбониера“ во Купот, кој го носи името на легендарниот Аргентинец. На натпреварот присуствувала и ќерката на Диего, Далма, која во солзи реагираше на начинот …

Повеќе »

СЛАВНАТА БРИСЕЛСКА ФОНТАНА ВО БЕЛ МАНТИЛ: Вака Белгија, со 10.000 жртви на корона им рекла БЛАГОДАРАМ на своите медицинари!

Брисел вчера им оддаде почит на здравствените работници кои се борат против пандемијата на вирусот корона облекувајќи ја познатата бронзена статуа на белгиската престолнина Maneken pis (во превод „Момчето што моча“) во бел мантил со заштитна маска за лице. Статуата на момчето кое уринира на фонтана привлекува стотици илјади туристи …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп во еден ден прошетала две извонредни комбинации: Чевлите се нејзин заштитен знак!

Доналд и Меланија Трап вчера ја посетија Националната пошта во Вашингтон, каде се одржала церемонијата на 75-годишнината од победата во Европа. Денот познат како „ВЕ Ден“ претставува момент во историјата кога Германија конечно се предаде во Втората светска војна. За оваа свечена пригода, првата дама на Америка, Меланија Трамп, носела …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете како „почесна гарда“ им салутира на кинеските лекари кои ја победила короната во Вухан

На фотографиите кои ги обиколиле социјалните медиуми се гледа како лекарите и другиот болнички персонал минува меѓу два реда „почесна стража“ која стои како да дочекуваат државници од светот Денес, за прв пат од избувнувањето на епидемијата на вирусот корона, од декември минатата година, не се пријавени нови случаи во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Детали во аутфитот на Бијонсе со кои им одала почест на Коби и неговата ќерка

Вчера се одржа комеморијација за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, кои трагично загинаа во хеликоптерска несреќа кон крајот на јануари, со седум други лица. Покрај семејството, многу славни спортисти и други познати личности се собраа во центарот „Стејплс“ во Лос Анџелес за да оддадат почит на легендата за кошарката. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МУ ОДАДОА ПОЧИТ – ХОЛИВУД МУ СЕ ПОКЛОНИ НА КОБИ БРАЈАНТ: Спајк Ли во НЕОБИЧЕН КОСТУМ!Емоции на доделувањето на Оскар!

На Коби Брајант му беше одадена почест на церемонијата на доделување на Оскарите, како на некогашен добитник на престижната награда. На 92-. доделување на наградите во Холивуд, особено инспириран бил легендарниот Спајк Ли, кој облекол специјално дизајниран костум, од Гучи, за да му одаде почест на Коби Брајант, Црната Мамба. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак проговорил за Коби Брајант, па се расплакал: Навистина е многу емотивно…!

Новак Ѓоковиќ пред мечот во четирифиналето на Австралија Опен против Милош Раониќ на посебен начин и одал почест на трагично загинатата легенда на кошарката, Коби Брајант, а после мечот говорел за него. „Не знам што би можел да кажам. Ужасно изненадување, еден од најголемите спортисти на сите времиња, ме инспирираше, …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете како изгледа катчето во еко селото близу Мостар посветено на Тоше Проески: „СОБИ И ГРАДИНА“ со стихови од неговите песни!

Комплексот „Рај во рај“ се наоѓа на 60. километри од Мостар, а исто толку далеку од Сараево, поточно на 5. километри од магистралниот пат што ги поврзува двата града. Во подножјето на планината Прењ, овој комплекс се наоѓа покрај чистата река Идбар. Еко селото е посветено на голем број музички …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синот на Лук Пери му одал почест на татко си: „Го заслужи ова, најдобар е!“

Џек се качил на џамбо плакат со ликот на неговиот татко а неговиот пријател се’ снимил со дрон. Видеото го коментирала и Шенон Доерти, колешката на Лук од популарната серија „Беверли Хилс 90210“.. Во пресрет на премиерата на “One Upon A Time In Hollywood“ на режисерот Квентин Тарантино (56), Џек …

Повеќе »