Tag Archives: победник

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е победничката на изборот за „најглупава мајка на светот“

Поради арогантниот подарок за роденденот, што таа му го подарила на својот син на неговиот 12-ти роденден, многумина модната креаторка ја нарекле најглупавата мајка на светот. Гордата мајка издвоила 250.000 фунти за „Ролс Ројс“ за роденден на нејзиниот син, но според многумина, подарокот е многу несоодветен со оглед на тоа …

Повеќе »

СУПЕР ДЕДО ОД ИНДИЈА: Како дете преживеал шпанска треска, а сега на 106. години го победил корона вирусот

Еден 106-годишен Индиец може да ја носи титулата супер дедо. Тој го преживеал шпанскиот грип во 1918. година како дете, а сега ја победил короната. Овој супер дедо бил излекуван и пуштен од болницата, каде неговиот син (70), сопругата и другите членови на семејството, кои исто така страдале од оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Му било кажано дека ќе умре од коронавирус, а потоа преживеал вистинска драма, за да на крајот се случи ова

Најпрво му било кажано дека ќе умре и дека нема да преживее. Потоа му било кажано дека нема да може да оди, но тој успеал. Неговото оздравување е чудесно… Омар Тејлор (31) преживеал вистинска драма пред да излезе од болница во Велика Британија. Тој бил во индуцирана кома, а 30. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ КОРОНА БИЛ ПАРАЛИЗИРАН: 11. дена минал на интензивна нега, ја запросил девојката а еве како го испратиле од болницата!

Медицински техничар, специјалист за радиологија, бил отпуштен од болницата во Дартфорд каде минал 11 дена на интензивна нега поради парализа предизвикана од КОВИД-19. Пол Скег (42) се смееше и аплаудирал додека минувал низ болничкиот ходник, по кој членовите на персоналот на болницата се наредиле за да го поздрават со аплауз, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОГРОМНА РИБА МУ ЈА ГРАБНАЛА ТРСКАТА! Не можел да се помири со тоа и решил да се ПРЕСМЕТА СО НЕА!

Риболов на бротче со друштво Австралијци во близина на градот Макај требало да биде забавно патување, но се покажало многу брзо дека нема да поминат толку опуштено. Бидејќи и дамите исто така сакале да се обидат со риболов, мажите им ги дале најдобрите риболовни шипки. Но, за жал, затоа што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слеп и аутистичен пејач го освоил американскиот Суперталент: Снимката многумина расплакала!

Младиот музичар кој е слеп и има аутизам во средата е прогласен за победник на ЕнБиСи-евото шоу „America’s Got Talent”, а неговиот емотивен настап во финалето воодушевил милиони гледачи. Коди Ли свирејќи на клавир ја испеал „You Are the Reason” со пејачката номинирана за Греми, Леона Луис. Вештото свирење на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Позадината на песната со која Данкан Лоренс победи на Евровизија нема да ве остави рамнодушни!

Повторно се покажа дека искрена и емотивна приказна секогаш допира до публиката на изборот на Евросонг… Португалецот Собрал победи со интимна балада а оваа година истото го направи и претставникот на Холандија со искрена и емотивна приказна… Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Променети службените резултати на Евросонг 2019: Тамара победник според гласовите на жирито!

Европската радиотелевизиска унија ја признала грешката при собирањето на поените за време на објавувањето на резултатите на жирито во финалето на Евросонг 2019. Како што пишуваат европските медиуми, проблемот го направил жирито во Белорусија кое со своето „брборење“ пред финалето го натерал ЕБУ да го распушти. Поради тоа ЕБУ морал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Победникот на Евровизија во спотот потполно гол: Зад голото тело се крие тешка животна приказна!

Победникот на годинешната Евровизија е Данкан Лоренс, претставник на Холандија. Тој во победничката песна говори за тешката животна приказна која му се случила. Пејачот открил дека инспирација за песната дошла од голема болка, а потоа во песната потполно „се разголил“. „Ме инспирира прераната смрт на личност која ја сакав“, изјавил …

Повеќе »