Tag Archives: победник

(ВИДЕО+ФОТО) Одлучи публиката – Данкан од Холандија победник на Евровизија: Тамара не направи ГОРДИ како осма и ни го донесе најдобриот пласман досега!

Наш херој на вечерта беше Тамара Тодевска која испеа маестрално, на Европа и остави балада која „ќе живее“ долги години донесувајќи безвременска порака за сите женски чеда во светот… Холандија со пејачот Данкан Лоренс и песната „Аркада“ победи на Евровизија, а Тамара Тодевска и го донесе највисокиот пласман на Северна …

Повеќе »

(ФОТО) Денис Димоски навреден бидејќи не е дел од концертот за Тоше

Денис Димоски блесна на „Ѕвездите на Пинк“ а потоа и на македонскиот „Casting Talent Show“ каде што победи а како што е познато се избираа пејачи з амјуиклот за Тое проески „Тајно моја“… Но, младиот пејач Денис Димоски,јавно реагираше поради тоа што нема да биде дел од претстојниот концерт за …

Повеќе »

Бојан Секулоски како најдобар од Македонија ќе се натпреварува на светскиот Adobe CA шампионат во Флорида

За прв пат оваа година во Македонија се одржа Adobe Certified Associate (ACA) натпревар, на кој се натпреваруваа средношколци и студенти од град Скопје. Во денешното финале, како најдобар се покажа Бојан Секулоски од Скопје. Победникот ќе ја застапува нашата држава во Флорида, САД на светскиот Adobe Certified Associate шампионат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Даниел Кајмакоски: Од победник во „Икс фактор“ и ТЛЗП до пејач на народно во кафеани

Од видеото не може да се заклучи дека Даниел случајно „залутал“ во кафеана па го грабнал микрофонот… Откако стана татко, поп-пејачот Даниел Кајмаковски како да стагнира со својата музичка кариера. Иако одамна нема нова песна, тој со пејачите во студио ја сними Божиќната песна пред новогодишните празници. Покрај ова, на …

Повеќе »