Tag Archives: пари

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – „Бившиот ми дава само 79. илјади долари месечно – со тоа не можам да преживеам!“

Припадничка на високото друштво на Њујорк повторно започнува тужба за развод затоа што првиот пат, вели таа, не била свесна поради антидепресиви Членка на американското високо општество, Либи Муграби (41), чиј развод вреден 100. милиони долари ја воодушевуваше јавноста со години, повторно го отвори случајот, тврдејќи дека нејзиниот поранешен сопруг …

Повеќе »

Кои хороскопски знаци ќе имаат пари овој јуни? Кому парите „ќе му паѓаат“ од небо а кој ќе треба да „СТИСНЕ“!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој ќе има пари овој јуни? За некои хороскопски знаци, парите буквално ќе паѓаат од небото! Некој бара промени, некој треба да се опушти и да потроши, а еден …

Повеќе »

(ФОТО) САКА ДА ГО ЗАДРЖИ СТАТУСОТ – Меган Маркл се плаши од губењето на титулата ВОЈВОТКА:Тоа би била вистинска финансиска катастрофа! Хари е безбеден поради ОВАА причина!

Меган Маркл (39) не е член на кралското семејство 15. месеци, но сепак е војвотката од Сасекс и сака да ја задржи таа титула, пишуваат островските медиуми.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Кралицата Елизабета, Меган Маркл Така, таа на сите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нов евровизиски скандал: Реагирало министерството на Малта – се бараат 650. илјади евра

Откако беше решен скандалот околу тоа дали Дамијано Давид користел дрога во бекстејџот за време на финалето на Евровизија, се појави нов скандал поврзан со ова престижно музичко натпреварување, кој овојпат се однесува на Малта. Имено, во центарот на скандалот е претставничката на Малта, Дестини, која беше на врвот на …

Повеќе »

ЛУЃЕ СО ГОЛЕМО СРЦЕ: Марко и Нина продале автомобил за да му помогнат на малечкиот Гаврило!

Вчера на граѓаните на Србија им дојдоа најдобрите вести – конечно биле собрани 2,5 милиони евра за лекување на малиот Гаврил Ѓурчевиќ. Во тоа помогнале многу луѓе, а меѓу нив е и брачната двојка Продановиќ. Малиот Гаврило Ѓурчевиќ боледува од мускулна атрофија на ‘рбетниот столб, а вчера беше крајниот рок …

Повеќе »

Мај на лицата од овие хороскопски знаци ќе им донесе пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Месецот мај е тука, а со него стаса и топлото време, а со него и желбите и плановите за поубави нешта. За тоа секако, се потребни пари. Еве кои …

Повеќе »

На овие хороскопски знаци им е судено секогаш да имаат ПАРИ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На некои знаци им е судено секогаш да имаат пари, додека други знаат како да ги заработат. Овен Водачите, лидери се секогаш на првата линија на фронтот. Тие не …

Повеќе »

(ФОТО) МАЧЕН РАЗВОД: Роберт де Ниро (77) без пари па мора да работи по 12. часа дневно да ги задоволи „апетитите“ на бившата сопруга

Адвокатката на легендарниот актер Роберт де Ниро открила дека актерот нема пари и дека мора да ги прифати сите улоги што му се нудат, бидејќи неговата поранешна сопруга е зависна од купување облека од познати модни куќи и дијамантски прстени, на што троши милиони. Адвокатката Каролина Краус рекла дека е …

Повеќе »

ГРД СУДИР НА ИНТЕРЕСИ: Норвешкиот научник кој ја откри врската помеѓу вакцината на АстраЗенека згрутчувањата на крвта пет години добивал пари од Фајзер!

Кампањата за вакцинација беше сериозно погодена од веста дека вакцината на АстраЗенека формира згрутчување на крвта. Првиот што го тврдеше ова беше норвешкиот научник Пал Андре Холм. Сега излезе дека Холме со години добивал пари за своето истражување од „Фајзер“, компанија чија значително поскапа вакцина, наводно, не предизвикува никакви проблеми. …

Повеќе »