Tag Archives: откажување

ОТКАКО ГО НАПУШТИЛ МАЈАМИ – Ѓоковиќ со контроверзната одлука го поделил тенискиот свет!

Многумина мислеле дека Новак дознал дека нема да има тенис пред другите, помалку важни играчи… АТП и ИТФ ги откажаа сите тениски настани до 20. односно, 27. април, почнувајќи со Мастерсот во Мајами. Одлуката е донесена во четвртокот, а фотографијата објавена на социјалните медиуми дека Новак Ѓоковиќ го напушти Мајами …

Повеќе »

ПАНИКА – ЕВРОВИЗИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ОТКАЖАНА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ! Јавноста е загрижена, никој не е сигурен каква е состојбата!

Коронавирусот се шири со таква брзина што се поставува големо прашање – дали постои можност оваа година да се одложи Евровизија или можеби дури и да се откаже. Имено, други големи настани како Светското првенство во атлетика,неколку квалификациски олимписки турнири,се откажани,а снимањето на филмот на „Невозможна мисија“ беше прекинато. Сепак, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ПРЕДОЦНА ЗА ОТКАЖУВАЊЕ: Дошла до работ на карпата да скокне во морето па се откажала и поминала многу полошо!

Скокот од висока карпа не е за секого, но ако се одлучите за такво нешто, тогаш никако не треба да се премислувате. Олигледно дека девојката од снимката не знаела за тоа бидејќи до последен момент се двоумела дали да скокне. Кога се залетала и дошла до работ на карпата решила, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче се спротивставило на стравот и солзите: Ја научил најважната лекција!

Едно детенце во карате клуб во САД бил пред голем предизвик – да скрши мала штица со карате удар. Феникс се двоумел, покајувал, плачел,тргнувал па застанувал но на крај сепак успеал да ја скрши штицата. Како што велат авторите на видеото – феникс ја научил најважната лекција во животот – …

Повеќе »

Првиот Грен слем „Аустралиа Опен“ без Серена Вилијамс и Енди Мареј

Двајцата поранешни први во светот, Серена Вилијамс и Енди Мареј дефинитивно ги откажаа своите учества на првиот Грен слем во сезоната… Американката минатата недела го одигра првиот меч, по породувањето во септември, во Абу Даби и загуби од Јелена Остапенко. „Сметам дека не сум уште доволно добро подготвена, изјави 36. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ со разочарувачка вест за своите фанови!

„Исклучително сум разочаран што сум принуден да се повлечам од турнирот во Абу Даби. За жал, во последните неколку дена повторно ми се појави болка во лактот…“ Новак Ѓоковиќ го имаше закажано своето враќање на тениските терени денеска во 16. часот на егзибицискиот турнир во Абу Даби. Но, за жал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак се отворил: Плачев, сакав да престанам да играм тенис!

„Татко ми ми рече дека морам да бидам цврст, но не помогна. Морав уште некое време да размислувам за таа тема“ рекол Новак Ѓоковиќ, кој сепак се’ пребродил и дошол на првото мести на АТП листата… Новак Ѓоковиќ последните денови дава бројни интервјуа во кои открива помалку познати детали од …

Повеќе »

Се јавила деветтата жртва на Вајнстајн: „Насилно ми влезе во собата и ме силуваше“

После доделувањето отишла на забава на која го запознала Вајнштајн. Во разговорот споменала дека ќе се смести во Сандерсон хотел. Продуцентот ја изненадил и и’ се појавил на вратата… Натасиа Малте (43) го обвинила холивудскиот предатор Харви Вајнштајн (65) за сексуално злоставувње. Глумицата позната по филмовите „Електра“ и „Куќата на …

Повеќе »

Официјално докажано: Најдобар начин да престанете да пушите

Резултатите од студијата која е спроведена во Оксфорд покажува дека наглото оставање на цигарите е навистина најдобар начин навистина и’ да престанете да пушите. Во текот на истражувањето, научниците дошле до сознание дека пушачите кои пресекуваат со пушењето имаат дури 25. отсто поголеми шанси после четири недели и понатаму да …

Повеќе »