Tag Archives: отказ

(ВИДЕО) Овој лик го плаши шефот на работа секој ден – вели дека ќе продолжи додека не добие отказ!

Факт е дека многу луѓе се плашат од своите шефови затоа што мислат дека би можеле да добијат отказ поради лошо однесување или противење. Но, не е така со 25-годишниот Закери Галвин. Имено, Зак секојдневно снима како го плаши својот шеф и вели дека ќе продолжи додека не добие отказ. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинарка на германски РТЛ се мачкала со кал и лажела дека му помага на градот после поплавите – Добила неочекувана казна!

Новинарка од германската РТЛ добила отказ откако известила за подрачјето погодено од поплавите. Имено, Сузана Охлен (39) се намачкала со кал пред да се вклучи во програмата и рекла дека помогнала во чистење на градот Бад Мунстерајфел, кој беше сериозно оштетен во поплавите што однесоа 128 животи во Германија. Hier …

Повеќе »

(ФОТО) Голман избркан од клубот бидејќи одбил да се вакцинира против коронавирус

Црногорскиот фудбалскиот голман, Милан Јеловац (27) добил отказ бидејќи одбил да се вакцинир против коронавирус. Јеловац бранел на Малдивите за Club Eagles, а тамошната Федерација им наредила на клубовите да ги вакцинираат сите фудбалери против коронавирус. Јеловац одбил, а потоа ги добил документите. „Тоа беше вакцина што не сакав да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Човек го лажирал сопственото киднапирање за да избегне одење на работа

Еден млад човек од Аризона се најде во неволја откако го лажирал сопственото киднапирање за да избегне да оди на работа. Во петокот, на 10. февруари, во Кулиџ, полицијата добила дојава за маж кој лежи покрај патот со врзани раце зад грб. Испратен е полициски автомобил кој наскоро пријавил дека …

Повеќе »

Челзи и официјално му дал отказ на Френк Лампард и го испратил со критики

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард беше официјално отпуштен во понеделникот попладне, објави лондонскиот клуб и објасни зошто е тоа направено. Она за што се шпекулираше во медиумите на почетокот на работната недела наскоро се оствари заради слабите резултати на клубот во изминатите месеци во Премиер лигата. Челзи не направи чекор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Барселона му дала отказ на Сетиен, новиот тренер е веќе пред стадионот!

После убедливиот пораз од Баерн, тренерот на Барселона, Кике Сетиен се разделил со шпанскиот гигант. Еден од најболните порази во клупската историја на Барселона, како што се очекуваше, предизвика потреси во каталонскиот клуб, а епилогот е разделбата со претходниот тренер. Информацијата дека Сетиен не е повеќе стратег на Барселона, ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ПЛАЧЕЈЌИ ДАЛА ОТКАЗ: „Немаме заштитни маски, морам да избирам помеѓу работата и семејството!“

Медицинска сестра по интензивна нега која објавила вознемирувачко видео, во солзи открила зошто ја напуштила својата работа на првата линија за борба против коронавирусот. Имарис Вера во понеделникот ја напушти единицата за интензивна нега во Централната болница во Винфилд, Илиноис, кога пристигнала на смена и сфатила дека персоналот нема заштитни …

Повеќе »

(ФОТО) Татко на славната пејачка сопругата ја измамувал со маж: „Морам да го прифатам таков каков што е!“

Џесика Симпсон се потсетила на настаните што уследиле по разводот на нејзините родители, Тина и Џо Симпсон. Првите гласини за разводот излегоа во текот на летото 2012. година, а Џесика во својата исповед индиректно зборувала за причините за брачниот бродолом. „Во август, мајка ми откри дека татко ми го уништил …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВО БЛАМИРАЊЕ ВО ЖИВО – СТАНАЛА МИЛИОНЕРКА ПА ОСИРОМАШИЛА: Шпанска новинарка поверувала дека ја добила премијата – следел „ладен туш“!

Шпанска ТВ репортерка, која на своите колеги во програма во живо им рекла дека „утре не доаѓа на работа затоа што добила на лотарија, всушност освоила само дел од вкупната награда. Наталија Ескудеро, која работи за јавниот радиодифузен сервис РТВЕ, започнала да вреска во камерата – пред подоцна да открие …

Повеќе »