Tag Archives: нострадамус

(ФОТО) ИНТЕРЕСНИ ПРЕДВИДУВАЊА – Нострадамус ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета, како и наследникот по Чарлс, но и други важни работи…

Францускиот лекар и астролог, со вистинското име Мишел де Ностредам, познат во јавноста како пророкот Нострадамус, ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета. Авторот и водечки експерт за познатиот пророк, Марио Рединг, пишувајќи за криптичните песни на Нострадамус од 1555. година, рекол: „Преамбулата е дека кралицата Елизабета Втора …

Повеќе »

ПОЗНАТИОТ ПРОРОК НЕ ГРЕШИ! Пророштвото на Нострадамус за 2022 година е НЕВЕРОЈАТНО вистинито: Само една работа се уште не се остварила!

Мишел де Нотр Дам, попознат како Нострадамус, е француски лекар и пророк од 16. век, кој ја напишал најпознатата книга со пророштва некогаш отпечатена. Книгата му донесе светска слава, а се состои од пророштва за неколку векови. Пишувал во стихови кои биле двосмислени од страв да не биде прогласен за …

Повеќе »

Еве ги сите предвидувања направени од Нострадамус за 2022 година – застрашувачки се!

Мишел де Ностредам, познат како „Нострадамус“, бил француски астролог, лекар и познат гледач, кој е најпознат по неговата книга „Пророштва“ која е збирка од 942. поетски катрени кои наводно ги предвидуваат идните настани. Така, додека одиме кон следната година, прашањето е – какви се предвидувањата на Нострадамус во 2022 година? …

Повеќе »

ВИЗИОНЕРИ – Што не чека после короната? Трета светска војна, атентат на Путин, болест на Трамп и смрт на англиската кралица!

Најпознатиот пророк на западниот свет, Мишел Нострадамус, ги најавил настаните за 2020 година: Дали не чека крајот, или – препород? Нема сомнение дека Мишел Нострадамус е најпознатиот пророк во западниот свет кој го предвиде почетокот и крајот на Првата светска војна, доаѓањето на власт на Хитлер и точниот датум и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНО – ГОЛЕМА ЧУМА ВО ПРИМОРСКИ ГРАД: Нострадамус го предвидел коронавирусот – еве кога ќе заврши епидемијата според овој голем пророк!

Епидемијата на Коронавирус уби повеќе од 2.600 луѓе и зарази скоро 80.000 ширум светот – но, дали мистичниот Нострадамус од 16-тиот век, ја предвидел епидемија со коронавирус кога го користел изразот „Големата чума“ пред скоро 500 години? Коронавирусната болест (СОВИД-19) во Кина ја надмина епидемијата САРС во 2003. година. Коронавирусот, …

Повеќе »