ПОЗНАТИОТ ПРОРОК НЕ ГРЕШИ! Пророштвото на Нострадамус за 2022 година е НЕВЕРОЈАТНО вистинито: Само една работа се уште не се остварила!

Мишел де Нотр Дам, попознат како Нострадамус, е француски лекар и пророк од 16. век, кој ја напишал најпознатата книга со пророштва некогаш отпечатена.
Книгата му донесе светска слава, а се состои од пророштва за неколку векови. Пишувал во стихови кои биле двосмислени од страв да не биде прогласен за вештер, но сакал и тајните на пророштвата да останат непознати за неупатените.

Тој предвидел бројни настани во историјата: Француската револуција, Големиот пожар во Лондон во 1666. година, зајакнувањето на моќта на Наполеон и Адолф Хитлер, слетувањето на Месечината, смртта на тројца членови на семејството Кенеди, терористичкиот напад на Светскиот трговски центар во Њујорк во 2001. година…


This image has an empty alt attribute; its file name is nostradamus-1-776x1024.jpg

Нова војна
Едно од неговите пророштва диктира дека светот го очекува нова војна, преку напад на Франција од исток. Тешко е да се одреди точниот датум на неговите предвидувања бидејќи тие се засноваат на астрономски движења, но овој напад би можел да се случи на пролет. Ова предвидување потенцијално би можело да се поврзе со тензиите меѓу Русија и САД кои се закануваат да ескалираат. Русија секој ден се повеќе ја зајакнува својата армија, а веќе ја најде Кина за свој сојузник. Од друга страна, НАТО и САД веќе се заканија со „тешки последици“ доколку Русија ја нападне Украина.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Откриена е годишната заработувачка на принцот Вилијам по преземањето на новата титула

Принцот Вилијам добил неверојатни 23,6 милиони фунти приход од неговиот имот во Војводството Корнвол во …