(ВИДЕО) ОПАСНО – ГОЛЕМА ЧУМА ВО ПРИМОРСКИ ГРАД: Нострадамус го предвидел коронавирусот – еве кога ќе заврши епидемијата според овој голем пророк!

Епидемијата на Коронавирус уби повеќе од 2.600 луѓе и зарази скоро 80.000 ширум светот – но, дали мистичниот Нострадамус од 16-тиот век, ја предвидел епидемија со коронавирус кога го користел изразот „Големата чума“ пред скоро 500 години?
Коронавирусната болест (СОВИД-19) во Кина ја надмина епидемијата САРС во 2003. година. Коронавирусот, кој е најголемата опасност за луѓето но и животните во последните години, за прв пат е откриено во градот Вухан, провинцијата Хубеи.
Оттогаш, инфекцијата се прошири во повеќе од 30. земји надвор од Кина, предизвикувајќи страв за безбедноста на човештвото.
Коронавирусни инфекции се потврдени во Франција, Германија, Јапонија, САД, Австралија, Сингапур, Макао, Малезија, Камбоџа, Шри Ланка, ОАЕ, Јужна Кореја, Виетнам, Тајланд, Канада и Непал.
Светската здравствена организација (СЗО) епидемијата ја нарече глобална вонредна состојба, но сè уште не ја нарече пандемија.
Некои дури и бизарно тврдат дека писателот и мистик од 15 век, Нострадамус го предвидела избувнувањето на „Големата чума“ во иднина.


Корисник на Твитер, Марко Малакара напишал: „Антихристот кој ја води Белата куќа, скакулци, поплави, муви, коронавирус. Мислам дека тоа го кажуваше Нострадамус пред 465 години “.
Друго лице твитна на шпански јазик: „Чумата на 21 век пристигна. Пророштвото Нострадамус.Ќе умреме многу наскоро. #coronavirus”“.
Делот што се однесува на коронавирусот се вели дека е „голема чума“.
„Големата чума на поморскиот град нема да запре се додека не се одмазди за смртта на праведна крв, осудена да ја плати цената без да стори кривично дело, а големата дама се налути од преобразбата“, се наведува во пасусот.

Екран.мк/Express.co.uk


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ГО НА ВРЕМЕ – Еден симптом кој често се појавува во текот на летото може да биде скриен знак за дијабетес

Дијабетесот е сериозна здравствена состојба предизвикана од високо ниво на шеќер во крвта, а еден …