Tag Archives: предвидувања

(ВИДЕО+ФОТО) Симпсонови како баба Ванга: Еве што се’ досега предвиделе!

Серијата „Симпсонови“ се емитува веќе 30 години и го насмева и воодушевува целиот свет со оригинални шеги. Покрај уникатниот хумор, „Симпсонови“ постојано ја зачудуваа јавноста со својата „способност“ да предвидат некои од најважните светски настани. Многумина веруваат дека во оваа серија се кријат „елементи на големи заговори“, додека други сè …

Повеќе »

Астролог открива каква ќе ни биде 2021. година: Маските ќе ги носиме до април 2022.!?

Конфликтот меѓу старото и новото ќе ја одбележи 2021 година на глобално ниво – и ништо нема да ги запре времето и промените што ги носи Уран. На лично ниво, силна промена на енергијата особено ќе ја почувствуваат родените во знакот на Бик, а потоа ќе бидат погодени Овен, Лав, …

Повеќе »

СТРУЧНО СПИСАНИЕ: „За натамошниот ток на пандемијата можно е катастрофално сценарио!“

Науката досега открила многу за коронавирусот, но сè уште има многу непознаници, особено за понатамошниот тек на пандемијата. Сепак, познатото списание Lanset предвидува што не чека следно, а нивните прогнози не се многу охрабрувачки. Вакцинацијата против корона започна низ целиот свет, но тоа не значи дека кризата со ковид е …

Повеќе »

Што предвидува Баба Ванѓа за 2021 година? Црвени пари, мистериозна болест, три гиганти и лек против карцином

Вангелија Гуштерова, позната и како Баба Ванѓа, беше наречена „Нострадамус на Балканот“. Пред почетокот на секоја година, нејзините предвидувања повторно се читаат, а еве што предвидела за 2021 година. Патем, таа ги „предвидела“ настаните до 5079. година, за која верува дека тогаш ќе престане да постои. Непосредно пред нејзината смрт …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДВИДУВАЊА – Никола има ЛОША ВИЗИЈА за наредните две години! Ја предвидел пандемијата, а сега открил кога го гледа нејзиниот крај!

Како што објаснил младиот видовит астролог, зборот „инфлуенца“ нон стоп му паѓал на ум во 2018 година. Видовитиот астролог од Лондон, Никола Аујула (35), пред две години зборувал за катастрофа со „грип“, но исто така предвидел и бројни турбулентни ситуации што ќе ни се случат во блиска иднина. Никола, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАА ПРВА ЈА ОТКРИ КОРОНА: Кинескиот вирусолог сега нема утешни зборови за нас! Еве што уште не чека – според неа!

Ши Женгли е светски познат вирусолог, научник кој генетски го изолирала кодот на коронавирусот, а позната е и како „жена лилјак“ бидејќи со години проучува лилјаци. Пред една година, Ши Женгли беше на конференција кога беше поканета да се врати во Вухан затоа што двајца пациенти со невообичаена пневмонија биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУРОВА ВИСТИНА: Кога е реално да заврши КОРОНАТА?!

Се приближуваме кон крајот на годината, и многумина од нас се надеваат дека кога часовникот ќе отчука на полноќ на 1 јануари и кога оваа страшна година е зад нас, коронавирусот исто така ќе исчезне. Сепак, експертите предупредуваат дека крајот на пандемијата сè уште не е на повидок. Дури ни …

Повеќе »

НЕМА СЕ ДА ОДИ ЛЕСНО – ВАКЦИНАТА НЕМА ДА НИ ГО ВРАТИ ЖИВОТОТ ВО НОРМАЛА: Научниците предупредуваат што ни претстои во борбата против корона!

Дури и ефикасна вакцина против вирусот корона нема да го врати животот во нормала на пролет, предупреди вчера група водечки научници од британското кралско друштво. Вакцината често се смета за „свет грал“ што ќе стави крај на пандемијата, но научниците известуваат дека треба да бидеме „реални“ за тоа што може …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНО – СЕ ПОЈАВИЛ ТАЕН ИЗВЕШТАЈ НА БРИТАНСКАТА ВЛАДА: Очекуваат короната да го десеткува светот во зимскиот период!

Откриениот извештај на британската влада објавил „разумно најлошо сценарио“ по бројот на смртни случаи поради „Ковид-19“ во текот на зимските месеци. Во зивештајот се сугерира дека 85.000 луѓе би можеле да бидат жртви на короната што ќе ја погоди Велика Британија кога ќе пристигне постудено време. Но, јасно треба да …

Повеќе »