Tag Archives: предвидувања

(ВИДЕО) Дали можеме да ја промениме нашата судбина и што ќе се случува во 2023-та? Астролошки предвидувања на Снежана Петкас!

Астрологијата е нешто што го следат многу луѓе, но ретко се задлабочуваат во неа. Добро е да се знае дека кај астрологијата има многу повеќе од вашиот хороскопски знак. Таа е покомплексна наука отколку што мислат повеќето луѓе. Сечија натална карта е посебна и уникатна и ги зема во предвид …

Повеќе »

Почнаа предвидувањата: Вил Смит би можел да го добие вториот Оскар

Номинацијата за Оскар за најдобра машка улога секоја година привлекува големо внимание, како и самата церемонија, но оваа година ситуацијата е малку поинаква бидејќи листата на актери кои би можеле да се најдат во трката е навистина долга. Листата на номинирани кандидати би можела да започне со актерот Брендан Фрејзер, …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТЕРЕСНИ ПРЕДВИДУВАЊА – Нострадамус ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета, како и наследникот по Чарлс, но и други важни работи…

Францускиот лекар и астролог, со вистинското име Мишел де Ностредам, познат во јавноста како пророкот Нострадамус, ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета. Авторот и водечки експерт за познатиот пророк, Марио Рединг, пишувајќи за криптичните песни на Нострадамус од 1555. година, рекол: „Преамбулата е дека кралицата Елизабета Втора …

Повеќе »

(ФОТО) На социјалните мрежи се шири веста дека Симпсонови предвиделе и мајмунски сипаници

На социјалната мрежа Твитер се појави клип од култната серија Симпсонови, а епизодата од 1998. година наводно се вели дека е за мајмунски сипаници, кои се актуелни денес. Иако Симпсонови досега „предвидуваа“ многу работи – од доаѓањето на Трамп на власт во САД, појавувањето на Лејди Гага на Суперболот, но …

Повеќе »

(ФОТО) „СЕ’ ЌЕ ЗАВРШИ ВО СОЛЗИ“: Нови предвидувања од дворот за бракот на Меган Маркл и принцот Хари

Помошничката на кралското семејство, наводно, предвидува дека бракот на принцот Хари и Меган Маркл „ќе заврши со солзи“, се вели во експлозивната нова книга на Том Бауер. Лејди Сузан Хуси, која била прва дама на кралицата Елизабета Втора од 1960-тите, наводно ги дала коментарите за време на ручекот со директорите …

Повеќе »

ПОЗНАТИОТ ПРОРОК НЕ ГРЕШИ! Пророштвото на Нострадамус за 2022 година е НЕВЕРОЈАТНО вистинито: Само една работа се уште не се остварила!

Мишел де Нотр Дам, попознат како Нострадамус, е француски лекар и пророк од 16. век, кој ја напишал најпознатата книга со пророштва некогаш отпечатена. Книгата му донесе светска слава, а се состои од пророштва за неколку векови. Пишувал во стихови кои биле двосмислени од страв да не биде прогласен за …

Повеќе »

(ВИДЕО) СПОРЕД НЕА НЕ НИ СЕ ПИШУВА ДОБРО – ТАА ПРОРЕКЛА ДЕКА НЕ ЧЕКА УЖАС ПО УЖАС: Овие пророштва на Баба Ванга допрва доаѓаат – и се молиме да НЕ СЕ ИСПОЛНАТ!

Толкувачите на пророштвата на Нострадамус и Баба Ванга изјавија дека предвидувале земјотреси, вулкани, поплави – како и пожари кои се’ повеќе горат низ целата планета. Баба Ванга, бугарска пророчка која почина во 1996. година на 85-годишна возраст, предвидуваше настани за многу векови. Пророштвата на Нострадамус и Баба Ванга се судрија …

Повеќе »

БИЛ ГЕЈТС ПРЕГНОЗУВА КРАЈ НА ПАНДЕМИЈАТА: Омикрон го загрижува, клучна следната година

„Акутната“ фаза на пандемијата на коронавирус ќе заврши во 2022 година, предвиде основачот на Мајкрософт Бил Гејтс на својот блог, но омикронската варијанта на короната ја нарече „загрижувачка“. – Можеби не е паметно да се предвидуваат работите, но мислам дека акутната фаза на пандемијата ќе биде завршена во одреден момент …

Повеќе »

Еве ги сите предвидувања направени од Нострадамус за 2022 година – застрашувачки се!

Мишел де Ностредам, познат како „Нострадамус“, бил француски астролог, лекар и познат гледач, кој е најпознат по неговата книга „Пророштва“ која е збирка од 942. поетски катрени кои наводно ги предвидуваат идните настани. Така, додека одиме кон следната година, прашањето е – какви се предвидувањата на Нострадамус во 2022 година? …

Повеќе »