Tag Archives: необично

(ВИДЕО+ФОТО) ВОДЕН ФУСТАН: Кога фустанот би бил направен од вода, веројатно би изгледал вака!

Хајди Клум, кралица на црвениот тепих Познатата манекенка Хајди Клум (49) се појави на премиерата на филмот „Avatar: Paths of Water“, облечена според темата на филмот. На црвениот тепих прошета со 16. години помладиот сопруг, музичарот Том Каулика (33). View this post on Instagram A post shared by Heidi Klum …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена се породила ВО ЛИФТ во нејзината зграда: Објавено видео од НАДЗОРНА КАМЕРА од лифтот, проговорил и таткото…

Дебора Битар од Бразил се породила во лифтот на зградата во која живее, а целото породување го снимила надзорна камера. Кон крајот на минатиот месец почувствувала силни контракции кога била дома, па веднаш се подготвила да оди во најблиската болница. Сепак, планот не одел како што мислела… Дебора го родила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Домашно печиво со јаболки: Крцкаво уживање за недела

Од кујната на баба доаѓа сладок рецепт за сите оние на кои омиленото овошје во колачите им се јаболката. Потребно е: 200 мл млеко 1 јајце 10 гр квасец 350-400 гр брашно 1 лажичка шеќер малку сол 2 лажици масло Подготовка: Квасецот изронете го во млако млеко, додадете шеќер, а …

Повеќе »

(Рецепт) Неодолива домашна пита со блитва и сирење на сосема поинаков начин

Традиционалните рецепти на малку поинаков начин се секогаш омилени во нашите домови. Затоа едвај чекаме да ја наполниме кујната со прекрасни мириси и вкусови на фина домашна пите со урда и блитва. Малку поинаква верзија на пита со сирење ќе бара од вас да го замесите тестото, а потоа да …

Повеќе »

КОГА ЈА ЧУВ СВЕКРВА МИ КАКО ГО СОВЕТУВА МОЈОТ МАЖ, СЕ ЗАПРЕПАСТИВ: Можно ли е да постои ваква жена?!

Никогаш немав лоши односи со свекрва ми, но тоа беше само нејзина заслуга – сигурна сум во тоа Во брак сум повеќе од 20. години и ова се фразите што често сум ги слушала како свекрва ми ги кажува на својот син, мојот сопруг: „Сине, запомни, јас сум твојата мајка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСНА ТРПЕЗА: Пилаф подготвен на уникатен начин

Идеален рецепт за периодот на постот Од кујната на баба добиваме докажано добар оброк, вкусен, здрав и посен! Потребно е: 200 гр. варен ориз 150 гр сецкан варен спанаќ 3 моркови 1 голема главичка кромид зачин, сол, бибер 2 свежи домати 3 млади компири 3 црвени пиперки магдонос 100 гр …

Повеќе »

ВО ПРЕСРЕТ НА ДЕНОТ НА ЖЕНИТЕ – 3. ОРИГИНАЛНИ ПОДАРОЦИ ЗА 8. МАРТ: Изненадете ги вашите дами на необичен начин!

Пред 165 години, жените ја започнаа битката за подобрување на работните услови и зголемување на платите, што, се чини, е многу актуелно и денес. Меѓународниот ден на жената потекнува од работничкото движење, а во 1908. година, 15.000 дами шетале по улиците на Њујорк, барајќи пократко работно време, подобри плати и …

Повеќе »

(ФОТО) Марамата е најважниот детал за 2021. година, но важно е да ја носите на вистински начин…

Марамата е еден од најкорисните предмети за женскатаа облека, бидејќи штити од неочекуван ветер и дожд. И не само тоа – марамата може да освежи стара, здодевна јакна, да додаде боја на едноставна блуза. Сепак, повеќето жени ставаат марама околу вратот и излегуваат на улица. Оваа пролет, марамата се носи …

Повеќе »

(ФОТО) Кокос бајадера

Состојки: 300 г. шеќер 200 мл. вода 250 г. маргарин 300 г. мелени бисквити 100 г. кокосово брашно Глазура: 100 г. бело чоколадо 3 лажици масло Подготовка:шеќерот и водата ставете ги во соодветен сад и штом ќе зоврие оставете да вари 3 – 4 минути. Додајте го маргаринот, измешајте да …

Повеќе »