Tag Archives: мишко крстевски

(ФОТО) Мишко Крстевски победи на Фолк фест Валандово: Квалитетот и скромноста не излегуваат од мода!

Токму поради тој скромен и смирен начин на кој владее на сцената, неговата победа на „Валандово 2023” помина со одобрување и искрени честитки од широката јавност… Синоќа се одржа 36-то издание на популарниот фолк фестивал Валандово, каде беа отпеани 20 новокомпонирани народни песни. Традиционално беа доделени повеќе награди за учесниците. …

Повеќе »

НУ Центар на култура „Ацо Ѓорчев“ Неготино: „Најдобар глас 2018“

Во Центарот за култура „Ацо Ѓорчев“ во Неготино утре (30 април) повторно ќе се одржи традиционалната манифестација „Најдобар глас 2018“,  која годинава се одржува по 50. пат. Станува збор за манифестација која половина век ги избира најдобрите гласови од Неготино и регионот. Како и сцена на која првите чекори ги …

Повеќе »