Tag Archives: кралица елизабета

(ФОТО) Тајна на долговечноста на кралицата Елизабета: Што јаде секој ден и што одбегнува по секоја цена?

Наскоро ќе наполни 92. години, а благодарение на здравите навики кралицата Елизабета II и понатаму изгледа одлично. За нејзината долговечност се заслужни,очигкедно, добрите гени, но сосема сигурно и внимателно избраната храна која ја јаде секој ден. Во продолжение ви преставуваме како изгледа дневното мени на кралицата Елизабета. Можеби токму тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Торта на кралицата Елизабета: Се прави за 10. минути, без печење и мака!

Овој десерт олично ќе им излезе дури и’ на почетниците во готвењето бидејќи подготовката не може да биде поедноставна. Британската кралица Елизбета не тргнува на пат без специјалниот десерт кој се послужува, на нејзината маса, после вечера. Станува збор за бисквит торта која не се пече и која постојано се …

Повеќе »