Tag Archives: кралица елизабета

(ФОТО) ОТКРИЕНО КОЈ ЌЕ ГО НАСЛЕДИ НАЈВРЕДНИОТ НАКИТ НА КРАЛИЦАТА: Вреди 800.000 фунти, а еве која дама од семејството ќе го носи!

Кој ќе го наследи накитот од колекцијата на неодамна починатата британска кралица Елизабета Втора на големо се пишуваше и пред нејзината смрт. Станува збор за една од најимпресивните колекции во светот: сите предмети во неа се многу вредни, а некои се навистина посебни. Според магазинот Hello, познато е кој ќе …

Повеќе »

Откриена причината за смртта на кралицата Елизабета: Еве што е наведено во официјалниот документ

Кралицата Елизабета почина на 8. септември, а денес е откриена официјалната причина за нејзината смрт Според британските медиуми, староста била наведена како официјална причина за смртта на кралицата. Точно е наведено дека таа починала во 15. часот и 10. минути на 8. септември во замокот Балморал на 96-годишна возраст, пишува …

Повеќе »

(ФОТО) ДВОРЕЦОТ ВИНДЗОР – Семејството ја објавило првата фотографија од вечното почивалиште на кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета Втора беше погребана минатиот понеделник, а нејзиното семејство сега ја објави првата фотографија од нејзиното вечно почивалиште во Виндзор. Фотографијата која се појави на официјалниот профил на кралското семејство покажува црн белгиски мермерен надгробен споменик на кој е испишано името на Елизабета веднаш под имињата на нејзините родители, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛА ПЕРИОДОТ НА ТАЖЕЊЕ ПОРАДИ ТРОГАТЕЛНА РАБОТА: Тоа не ја спречило да блесне во фустан од 2.500 евра

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се вратија на кралските должности, иако се уште трае период на жалост. Нивниот изглед предизвикал голема полемика. View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) …

Повеќе »

ИСТОРИЧАР РАСКАЖАЛ – ОТКРИЕНА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Се однесува на принцот Хари, а еве дали Е ОСТВАРЕНА! Ова ДО СМРТ не го прежалила!

Историчарот и експерт за кралското семејство Роберт Хардман за магазинот People ја открил последната желба на кралицата Елизабета Втора. – Не сакаше да го види својот споменик, ниту да има посебна гробница во капелата Свети Ѓорѓи. Како што еднаш ми кажа нејзината братучетка Маргарет Родс – таа сакаше да го …

Повеќе »

(ФОТО) Овој човек е „чувар на тајните“ на кралицата Елизабета – Работел за неа од својата 19. година

Пол Хаубру, познат по прекарот Висок Пол, работел како слуга на кралицата Елизабета Втора. Тој е еден од ретките кој го знае секој детал од нејзиниот живот. Роден е во 1959 година, а за кралицата работел од 19-годишна возраст. Тој бил оној кој прв и одговарал на секој телефонски повик …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕШКИ ДЕНОВИ – Кралот Чарлс не ја криел својата тага поради загубата на неговата сакана мајка, сликан со солзи во очите

Во тек се низа погребни церемонии за кралицата Елизабета Втора, а нејзиниот наследник, кралот Чарлс Трети, не ја криел својата тага, бидејќи поради загубата на неговата сакана мајка му течеа солзи од очите. Иако изминатите неколку денови беа исклучително тешки за кралското семејство, особено за кралот Чарлс, тие беа исполнети …

Повеќе »

(ФОТО) Најемотивна фотографија на денот: Принцезата Шарлот се расплакала на погребот на кралицата

СЕДУМГОДИШНАТА принцеза Шарлот се расплакала на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора. View this post on Instagram A post shared by The Prince and Princess of Wales (@theroyalhouseofwales) Принцезата станала многу емотивна кога се преместувал ковчегот на кралицата. Ја тешела нејзината мајка Кејт Мидлтон. Шарлот присуствуваше на погребот заедно …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл не можела да ги задржи солзите додека го носеле ковчегот на кралицата

МЕГАН МАРКЛ изгледала уништено на денешниот погреб на кралицата Елизабета Втора. Гледајќи како го носат ковчегот на кралицата од Вестминстерската опатија, Меган Маркл пуштила солза, која потоа ја избришала, а моментот го снимиле фотографите. Исто како принцот Едвард, кој седел пред неа, Меган не можела да ги задржи солзите за …

Повеќе »