(ФОТО) УБАВО Е ДА СЕ ПОЧИТУВА ТРАДИЦИЈАТА – Нова фотографија за нова декада на кралицата Елизабета и нејзините наследници

Ова е вторпат да се објави фотографија на кралицата и тројцата идни монарси.
акингемската палата објави нова фотографија на кралицата Елизабета Втора со нејзиниот син принцот Чарлс, внукот принц Вилијам и правнукот принц Џорџ, со што кралското семејство го одбележува почетокот на новата деценија.
Ова е вторпат да се објави фотографија на кралицата и тројцата идни монарси.
Кралицата Елизабета Втора на фотографијата носи бел фустан и црна ташна. Принцот Чарлс и принцот Вилијам се во костуми, додека принцот Џорџ е во бела кошула и зелени карирани панталони.
Фотографијата е направена од фотографот Раналд Мекешни во Бакингемската палата минатиот месец.


Тој ја направил и претходната фотографија од четири генерации на кралското семејство, која беше објавена во април 2016 година за да го одбележи 90-тиот роденден на кралицата, а подоцна беше преработена во специјални меморијални поштенски марки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мајска сесија – музичка временска машина по повод Europe Day 2024

Дали сте подготвени за мајска сесија? Но, овој пат не испитна, туку музичка и патувачка! …