Tag Archives: јануари

Зошто мислиме дека јануари трае ПРЕДОЛГО: Научниците го објаснија овој феномен

Понекогаш се чини дека јануари трае вечно. Зошто е тоа така? Веќе со години се прават шеги за тоа како всушност јануари трае шеесет дена, но тоа се уште никој не ни го кажал. Субјективно е чувството дека првиот месец од годината трае многу подолго од сите други. Комбинацијата на …

Повеќе »

Адам Сендлер, Брендан Фејзер, Кира Најтли и други познати ѕвезди овој месец на малите екрани

По дочекот на Новата Година и Божиќните празници редно време e да се опуштите и заслужено да се релаксирате со вашите омилени филмови на малите екрани. „Најдолгиот“ месец од 2023-та година го завршуваме со најголемите ѕвезди на филмското платно. „Финална мисија“ Кога една девојка од Тајланд со мистична моќ исчезнува, …

Повеќе »

Денес е најдепресивниот ден во годината. Еве како да го „преживеете“!

ДЕНЕС е најдепресивниот ден во годината. Таканаречениот Син понеделник е основан во 2005 година кога психологот Клиф Арнал, кој е специјализиран за сезонски афективни нарушувања, открил дека третиот понеделник од првиот месец бил најлошиот ден во неговиот календар. „Прво од мене беше побарано да го смислам денот што мислам дека …

Повеќе »

Јануарското „лудило“ на ѕвездите престанува да работи: За точно шест дена овие знаци ќе почувствуваат големи промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доаѓаат големи промени, а овие знаци особено ќе ги почувствуваат… Меркур започнува директен од во знакот Јарец на 18 јануари, а веќе некаде по 25-ти можеме да очекуваме речиси, …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци овој месец ненадејно ќе добијат „големи пари“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Трошете ги паметно… Водолија Финансиската состојба ќе ви биде одлична, па нема да морате да се грижите за парите. Многумина ќе решат некои финансиски ограничувања, вклучително и кредит или …

Повеќе »

Хороскоп за изобилство за јануари 2023 година – Еден знак ги решава материјалните потешкотии, друг го чека напорна работа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дознајте што предвидува хороскопот за изобилство за јануари 2023 година за вашиот хороскопски знак! Овен Овенот не е знак кој е навикнат на штедење и се лишува од нешто. …

Повеќе »

Сензационален трансфер на Роналдо во јануари. Заминува без оштета?

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД и Кристијано Роналдо едвај чекаат да заврши нивната втора соработка. Ветеранот (37) суперѕвезда се врати во клубот во кој се прослави минатото лето, но за разлика од неговата прва сезона на Олд Трафорд, оваа е дебакл. Ерик тен Хаг, кој летово го презеде Јунајтед, ја претвори возрасната ѕвезда …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шок, предавство и пресврт – Мбапе во јануари заминува од ПСЖ?!

Францускиот фудбалер сака да го напушти Пари Сен Жермен веќе во јануарскиот преоден рок, пренесуваат светските медиуми. Односот помеѓу Пари Сен Жермен и Мбапе е целосно прекината и нема закрепнување. Ваквиот расплет доаѓа само неколку месеци откако 23-годишниот напаѓач минатото лето веќе имаше една нога во Реал Мадрид, но на …

Повеќе »

Јунајтед признава дека згрешил, веќе во јануари го пушти Роналдо да си оди!

По мачните летни месеци во кои отсуствуваше од тимскиот собир и дел од подготовките, оправдувајќи го непристигнувањето во Манчестер Јунајтед со лични причини, а во исто време медиумите пишуваа за неговата желба да го напушти клубот, Кристијано Роналдо би можел да го постигне она на што се надеваше во јануари …

Повеќе »