Јануарското „лудило“ на ѕвездите престанува да работи: За точно шест дена овие знаци ќе почувствуваат големи промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Доаѓаат големи промени, а овие знаци особено ќе ги почувствуваат…
Меркур започнува директен од во знакот Јарец на 18 јануари, а веќе некаде по 25-ти можеме да очекуваме речиси, и непречено функционирање. Сепак, вистинскиот почеток, пред се во однос на работата и финансиите, е дури на самиот крај на месецот или ќе треба да го почекаме почетокот на февруари кога оваа планета ќе се врати на позицијата од која тргна ретроградно.

Девица
Девиците можат да започнат нова романса, но и да се вратат на старата, се’ зависи од нив. Ќе почувствувате голем застој кога е во прашање кариерата, крајот на јануари и почетокот на февруари ќе ви донесат големи промени на полето на кариерата и љубовта. Внимавајте и на вашата здравствена состојба, имате слаб имунитет.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 20.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот би можел да биде малку позафатен за вас, затоа …