Овие три знаци во јануари ги чека неверојатна среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Време е да го оставиме минатото зад себе и да одите напред!
Новата година пристигна и нема подобро чувство од волшебното чувство за нов почеток.
Во текот на јануари, нè чекаат револуционерната енергија и моќта на промената како резултат на Јупитер и Сатурн во знакот на Водолија. Марс – планетата на битките, војната и енергијата – на 6 јануари преминува во знакот на Бик и ни носи чувство на удобност, безбедност и стабилност, особено во областа на финансиите. Меркур ќе лизне во побунетата Водолија, што ќе ве охрабри да ги гледате работите неконвенционално и да гледате подлабоко во сопствената иднина.
После тоа, Венера – планетата на љубовта, убавината и изобилството – преминува во знакот на Јарец и ги расветлува темелите на финансиските инвестиции. Големиот учител Уран, кој претставува лекции, бунт и неочекувани промени, ќе стане директен од 14. јануари, веднаш по младата месечина во знакот на Јарец. Ова ќе го инспирира светот да направи колективни откритија и големи технолошки достигнувања. Кон крајот на јануари, нè чека еден од најголемите аспекти – Меркур започнува ретрограден од во Водолија и ќе извади на површина многу тајни, дилеми и носи доза на немири.
И’ покрај различното и богато влијание на планетите во јануари 2021. година, овие 3 хороксопски знаци ќе имаат голема среќа во првиот месец на 2021 година:

Девица – зголемена самодоверба
Двете најголеми и најстрашни планети на Сончевиот систем штотуку ја напуштија вашата петта куќа на љубовта, страста и задоволството. Ќе се чувствувате како да ви паднал некој товар од грбот. Марс конечно ја напушта вашата осма куќа на трансформација и интимност, па затоа е идеално време да погледнете наназад и да размислите што добро направивме за себе претходната година. Сонцето и Венера шират љубов и го загреваат вашето срце. Ќе имате храброст да ги исполните своите соништа, бидејќи вашата самодоверба во текот на јануари е на завидно ниво.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 20.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот би можел да биде малку позафатен за вас, затоа …