Tag Archives: хорор

Хорор во Хрватска: Уапсен бидејќи 28. години држел роб

Се сомнева дека од 1993. до јуни 2021. година, осомничениот физички го малтретирал 66-годишниот маж на неговата фарма, искористувајќи ги тешките семејни околности и животните околности и го присилувал на секојдневна тешка физичка работа. Припадници на Службата за криминалистичка полиција завршиле со кривичната истрага против 65-годишен осомничен од областа Копривница-округ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хорор во Формула 1: Болид експлодира, за среќа возачот преживеа!

Морничави сцени го означија почетокот на трката во Бахреин, каде само со огромна среќа Роман Грожан извади жива глава, бидејќи успеа да излезе од уништениот автомобил што гореше. Страв и ужас. Французинот започна агресивно да престигнува, имаше контакт со Данило Квајт и удри во заштитната ограда, која практично ја пресече …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИКОГАШ ПОРАНО НЕ ВИДЕЛ ТАКВА РИБА – ТРГНАЛ ВО РИБОЛОВ КАКО И СЕКОЕ УТРО! Кога ја извлекол мрежата се укочил – не смеел да му пријде на ХОРОР уловот!

Еден рибар од Тајланд имал необичен улов. Имено, тој никогаш не видел риба каква што уловил тој ден. Рибата имала дури и нешто што личи на крилја. “Ова е прв пат да видам вакво нешто. Ја фатив во мојата рибарска мрежа и со изгледот се издвојува од другите риби што …

Повеќе »

УЖАС – Го запознала сопругот на интернет: И ги силувал и искасапил ќерките!

Разведена медицинска сестра го запознала пореметениот Виталиј пред шест месеци на Интернет, а на почетокот на август со своите деца од Сибир се преселила на самиот запад на Русија, во градот Рибинск во регионот Јарослав. Русинката Валентина Сапрунова открила дека нејзиниот свршеник Виталиј Молчанов бил осуден психопат дури откако ги …

Повеќе »

(ФОТО) Мајката на малечката ќерка и приредувала ХОРОР: Не и давала да јаде, а ја шминкала од втората година – само за да победува на избори за МИС!

Не е тајна дека натпреварите за убавина за деца се исклучително популарни во Америка, а Еден Вуд е една од најуспешните учесници до сега. Имено, Еден победила на разни натпревари, и ја понела титулата за најубава. Иако на почетокот, можеби, нејзиниот живот изгледа совршен, Еден, всушност, имаше прилично тешко детство. …

Повеќе »

СВЕКРВА ОД ПЕКОЛОТ – ШОК СЛИКИ ОД ЕДНА ВЕНЧАВКА: Вујкото споделил моменти од свадбата, на невестата и порачале веднаш да се разведе!

Иако на прв поглед ви се чини дека станува збор за слики на невеста и младоженец, всушност „вљубениот пар“ се мајка и син, додека невестата на секоја слика стои настрана. „Многу ми е жал за внука ми, единствено утешително е што родителите на младоженецот живеат 1.500 км од нив“, вели …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хорор во продолжувањето на премиер лигата: Во триумфот над Арсенал потешко повреден млад фудбалер на Сити!!!

Медиумите во Англија информираат дека младиот Гарсија најверојатно добил повреди на главата, но засега нема официјални информации за состојбата на 19 годишниот дефанзивец на Сити. Младиот дефанзивец на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Ерик Гарсија доживеа тешка повреда во финишот на вчерашното дерби против Арсенал. По пауза од три месеци поради …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девет филмови кои ги вознемириле луѓето повеќе од било кој хорор

Љубителите на хорор се склони кон филмови за кои многу луѓе ги сметаат за застрашувачки и вознемирувачки, но понекогаш дури и филмовите што не се направени како хорор можат да бидат прилично вознемирувачки. Тимот на „BuzzFeed“ наведе кои филмови исплашиле и вознемириле повеќе од каков било хорор. 1. Parasite, 2019. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлерот за новиот филм на Гилјермо Дел Торо ги преплашил луѓето!

Трејлерот за хоророт кој го продуцира мексиканскиот Оскаровец, Гилјерно Дел Торо, „Antlers”, веќе ги преплашил луѓето откако вчера бил објавен на Јутјуб. На режисерската палка се нафатил Скот Купер (“Crazy Heart”, “Hostiles”), кој воопшто нема искуство со хорорите, а токму поради тоа Дел Торо и’ го ангажирал. „Гилјермо е фантастичен, …

Повеќе »