Tag Archives: хорор

(ВИДЕО+ФОТО) Хорор во Америка: Без причина од третиот спрат на трговски центар фрлил шестгдишно дете

Емануел Дешан Аранда (24) не предизвикан од ништо фрлил шестгодишник од третиот спрат на трговскиот центар Mall of America во Блумингтон, Минесота. Во петокот, Емануел Аранда, според сведочењето на сведоците го турнал или фрлил момчето Ланден Хофман (6) преку оградата на балконот од третиот спрат на трговскиот центар, пишува Daily …

Повеќе »

(ВИДЕО) Камера снимила хорор: Невнимателен возач удрил работник на патот – несреќниот човек одлета во воздух!

На интернет се појави вознемирувачко видео од автопат во Јужна Африка на кое може да се види како автомобил покоси работник на патот. Несреќата се случи на автопат во близина на Грабоу, недалеку од Кејптаун, а 32-годишниот работник, иако за среќа го преживеа ударот, сепак Ксолеле Финдела претрпел тешки повреди. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пристигнува еден од најморничавите филмови до сега!

Филмот „Hereditary” станал еден од најисчекуваните хорор остварувања откако доста ги преплашил, но подеднакво и воодушевил филмските критичари. Глумицата Тони Колет добила посебни пофалби како жена „чие семејство има демони во крвта“. From ‘The Sixth Sense’ to ‘Hereditary,’ Toni Collette Has Proven Herself a True Scream Queen https://t.co/2VxDhQC16a — Bloody …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мало ремек-дело: Сите зборуваат за овој ужасен хорор кој веќе стана класик

Малку кој очекуваше Џон Красински, најпознат по улогата во американската верзија на хумористичната серија “The Office”, дека ќе сними еден од најдобрите хорори во последните десет години МАЛКУ кој очекуваше Џон Красински, најпознат по улогата во американската верзија на хумористичната серија “The Office”,ќе сними еден од најдобрите хорори во последната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот од хоророт кој го нарекуват најморничав филм до сега!

После премиерата на Филмскиот фестивал во Санденс, хоророт „Hereditary“ е прогласен за „најлудиот и најморничав хорор во последниве години“, опишан како „два часа на страв и ужас“. Филмот до крајни граници ја доведува претпоставката дека од своите родители наследуваме некои лоши навики. Тони Колет ја глуми главната улога на жена …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тинејџерка (17) дала оглас дека ја менува својата невиност за нов мобилен:Договорила состанок, но следел хорор!

Во хотелот се појавила подготвена својата невиност да ја замени за најновиот модел на Ајфон. А, потоа следел пресврт… Ксиао Чен (17) на интернет ставила оглас во кој вели дека е подготвена д се откаже од својата невиност за нешто повеќе од 2.000 фунти, се’ за да дојде до најновиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Имала „чудовиште“ на грбот: На госпоѓата и излегла голема мозолка на грбот а од неа почнал да тече вистински хорор!

Само за оние со јаки нерви! На многумина од оваа снимка ќе им се „преврти“ желудникот, но нема сомнение дека ги има и оние кои се љубопитни да видат како изгледа некоја од најголемите мозолки било кога. Неколку луѓе ова видео го поделиле на интернет. Тие покажале какви „чудовишта“ имале …

Повеќе »