Tag Archives: еден на еден

(ВИДЕО) Игор Џамбазов во „Еден на еден“: Во недела Џамбаз, меѓу другото, открива зошто не оди на одмор во Грција!

„Пред многу години во ‘Супер Бинго’, едно семејство доби награда – летување со Игор Џамбазов во Грција. Се избањав првиот ден со нив, се сликав, потоа од соба не излегов девет дена“, е само една од приказните на Џамбазов. Игор Џамбазов се враќа во новогодишната „Еден на Еден“ со Жаре, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ ги угости глумците од „Дајте музика“ и „Гласна куќа“

Во недела, од 18.30 на Канал 5, гости ќе бидат главните актери од детската серија „Дајте музика“, заедно со тинејџерите од серијата „Гласна куќа“. Атмосферата на снимање на шоуто „Еден на Еден“ со Жаре одамна не била толку весела. Јован, Наташа, Филип, Кики, Саша и Тео ги раскажаа сите забавни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Влатко Лозаноски во „Еден на еден“: Искрен муабет, песни и малку магија!

„Еден на еден“ во недела, 8. декември, ќе го угости најдобриот и најпопуларниот македонски изведувач оваа година (ако не и неколкуте последни), Влатко Лозаноски… Малери го тераат Лозано последниве денови. Само во „1на1“, ќе открие дека го ограбиле за време на настап. И не само тоа. Погледнете ја најавата за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Агуеро го уништил – Гвардиола на бекот од 50. милиони евра му објаснил како да се брани од дриблинг!

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е познат како еден од најдобрите учители во светот на фудбалот, а на Интернет се појавило видео во кое му објаснува на неговиот дефанзивец Кајл Вокер како да се брани во ситуација еден на еден. Видео кое се појави на Интернет, покажува ситуација кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фамилија Марковски во „Еден на еден“: Силвија открива зошто била против името Ненад на внукот!

Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. В недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар Микиќ (Иван) и Петар Петковски (Бојан). Оваа недела, и еден добро познат глас ни се враќа во „Еден на Еден“, а тоа е гласот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Актерите од „Врба“ во „Еден на еден“: Рапување, анегдоти, балет – едно друго лице на глумата!

Хит филмот „Врба“ на Милчо Манчевски не ги полни само кино салите туку уште еднаш побуди интерес за македонските актери… Оваа недела, во „Еден на Еден“ гостуваат четири актери од хит-филмот „Врба“ на Милчо Манчевски: Сара Климоска, Никола Ристески, Наталија Теодосиева и Благоја Чоревски – Чоре. Сара и Никола, освен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Амди Бајрам во „Еден на еден“:„После Бранко во кафеана е најубаво со Сашо Мијалков“

Амди Бајрам раскажа и за тоа како премиерот Зоран Заев му простил откако го критикуваше, но има и приказни за поранешниот премиер, Никола Груевски. За него, Амди Бајрам вели дека единствено на ромскиот бал се шетал без обезбедување. Зошто ниту една власт кај нас не може да опстане без него, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“ почнува со Перо Антиќ: Првпат отворено за ноќта кога го уапсиле во Њујорк!

Новата сезона на „Еден на еден“ ќе стартува во недела, 27. октомври, со Перо Антиќ кој решил токму на Жаре и неговите гледачи да им открие досега „тајни“ работи… За искуството во НБА и во европските клубови, за ноќта кога го привеле во Њујорк, за страста кон автомобилите, за моментот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стефан Миленковиќ во „Еден на еден“ ги открива своите најголеми стравови!

Од настапите пред најголемите светски лидери, преку вежбањето кунг-фу, медитацијата, возењето на брзинец низ американските отворени патишта, до 600 скокови со падобран и покрај стравот од височина – виолинистот Стефан Миленковиќ достојно ја заокружи љубилејната сезона на најгледаното ток-шоу во Македонија. За оние кои ја пропуштија, епизодата веќе е на …

Повеќе »