Tag Archives: документарец

(ФОТО) Конечно решена мистеријата за малото девојче: Да не беше Нетфликс, немаше да ја најдат!?

По речиси шест години од нејзиното исчезнување, пронајдена е Кајла Анбехаун, која исчезнала како деветгодишно дете од американската сојузна држава Илиноис. Како што објави ABC News, Кајла последен пат била видена на 4 јули 2017 година кога нејзиниот татко Рајан, кој го имал старателството над неа, ја оставил за викенд …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Документарец ја освои главната награда на Берлин: „Најлудите луѓе не се оние за кои мислиме дека се“

Францускиот документарен филм „Sur L’Anatant“ во режија на Никола Фибер беше прогласен за најдобар филм на овогодинешниот меѓународен филмски фестивал во Берлин. View this post on Instagram A post shared by Berlinale (@berlinale) Филмот ги води гледачите на сплав во Сена во Париз, кој служи како лебдечки дневен центар за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕМИЕРА ВО БЕРЛИН – Документарецот на Шон Пен за војната во Украина добил овации, Путин го нарекол „морничав силеџија“

Документарниот филм на Шон Пен за војната во Украина наречен „Superpower“ (Супермоќ) ја имаше светската премиера на Берлинскиот филмски фестивал каде публиката го поздрави со овации. View this post on Instagram A post shared by Jeff Goldberg (@jgoldbergmgmt) Пен рекол дека е среќен што го гледаат како „пропагандист“ на украинските …

Повеќе »

(ФОТО) Славната актерка во документарецот открила дека била жртва на сексуален напад

Американската актерка Брук Шилдс открива дека била жртва на сексуален напад во новиот документарен филм за нејзиниот живот кој беше премиерно прикажан синоќа на филмскиот фестивал Санденс. View this post on Instagram A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) Таа не го именувала човекот за кој рекла дека ја силувал, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најгледаниот документарец на Нетфликс е заснован на шокантна вистинска приказна

Пред четири дена излезе новиот хит на Нетфликс The Hatchet Wielding Hitchhiker, кој моментално е најпопуларниот документарен филм на стриминг сервисот и трет на листата на Топ 10 филмови. Приказната за автостоперот View this post on Instagram A post shared by Chapters (@chapterspeople) Приказната го следи автостоперот Каи, со вистинско …

Повеќе »

НЕОЧЕКУВАНО – ШОК ОДЛУКА НА КРАЛОТ ЧАРЛС ПО СКАНДАЛОЗНИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ НА ХАРИ И МЕГАН: Ова никој не го очекувал…

Војводата и војвотката од Сасекс ќе бидат поканети на крунисувањето на кралот и покрај тврдењата што ги изнеле против кралското семејство во документарен филм на Нетфликс, објавија странските медиуми. Ако сакаат да присуствуваат, Хари и Меган ќе седнат на историската церемонија на Чарлс на 6. мај, пишува The Daily Telegraph. …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ – ТИЕ СЕ ПЛАЧЛИВА ВЕРЗИЈА НА КАРДАШИЈАНИ, НО СО ПОМАЛКУ МОЗОК! Познатиот водител БРУТАЛНО ги навредувал Хари и Меган: „Тие се лицемери и лажговци“

– Можеби мислите дека најголеми жртви во светот се несреќните луѓе од Украина или оние чии животи се уништени од пандемијата на коронавирус. Но не. Станува збор за богат и привилегиран пар, поранешни членови на кралското семејство – Меган Маркл и принцот Хари, пишува британскиот новинар Пирс Морган за New …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тешко живеат: Меган е изобличена, липа во солзи, а од мака „не знае ни од каде да почне да плаче“

Беше објавена првата епизода од документарниот серијал на Нетфликс за животот на Хари и Меган и беше преполна со емоции. Нетфликс објави и клип од првата епизода на својот официјален Твитер профил во кој Хари и Меган зборуваат за тоа кој доцнел на првиот состанок, но гледачите повеќе ги интересирало …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕР – НИКОЈ НЕ ГЛЕДА ШТО СЕ СЛУЧУВА ЗАД ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ: Конечно знаеме што ќе има во ДОКУМЕНТАРЕЦОТ на Меган и Хари! Шок зборови на славниот пар!

Експлозивниот трејлер за документарната серија, вредна 107 милиони долари, на Нетфликс во која главните улоги ги толкуваат принцот Хари и Меган Маркл, беше емитуван денеска, во кој славната двојка споделува исклучително интимни фотографии, меѓу кои и една од војвотката од Сасекс како плаче. Во позадина се слуша и гласот на …

Повеќе »