Tag Archives: документарец

(ФОТО) ДОЛГО СТРАДАЛА – КЛЕЧЕШЕ И ПЛАЧЕШЕ А ПОТОА МЕ ОСТАВИ И УНИШТИ: Познатата пејачка ПРВ ПАТ проговорила за врската со колегата кој се обесил во хотел!

Мајкл Хачинс, фронтменот на групата INXS и австралиската „џебна Венера“ Кајли Миног имале страсна романса. Во биографијата за животот на музичарот, чиј автор е фотографот и неговиот пријател Ричард Симпкин, открива детали за нивната врска. Симпкинс имал само 15. години кога започнал да ги придружува тогашниот 29-годишен музичар и неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој документарен филм на „Нетфликс“ е најголем ноќен кошмар на секој родител:Однесување на дете оставено само дома!

Филмот „Пиху“ на „Нетфликс“ е најголем ноќен кошмар ан секој родител. Дејствието е концентрирано на две годишно девојче кое, откако татко и оди на службен пат, мора сама да се грижи за себе, а мајката не се буди.Куќата во тој момент за девојчето претставува замка на смрт бидејќи не е …

Повеќе »

(ФОТО) Новиот документарец за кралот на попот открива нови бизарни детали за неговата смрт!

После документарниот филм „Leaving Neverland“, во кој двајца мажи отворено зборуваат за тоа дека биле жртви на педофилските склоности на Мајкл Џексон, на десеттата годишнина од смртта на Кралот на попот, пристигнува уште еден документарец. Филмот под наслов „Killing Michael Jackson” (Убивајќи го Мајкл Џексон), за тема ја има истрагата …

Повеќе »

(ФОТО) Документарецот „Медена земја“ влегува во трка за „Оскар“

Според правилата на американската Академија за филмска уметност и наука, „Медена земја“ го исполнува едниот од двата услова за директна кандидатура, а тоа е да победи на еден од фестивалите кои се на квалификациската листа на Академијата, Фестивалот во Тел Авив е еден од тие   Документарецот „Медена земја“ влегува …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Бунтовник. Јунак. Измамник. Бог“: Документарецот ја збеснал фудбалската легенда!

“Имаме многу снимен материјал, многу сцени кои тој ги нема видено, за него, за членовите на неговото семејство, за децата. И верувам дека тоа ќе го доживее многу емотивно” Плакатите кои го најавуваат двочасовниот документарец за Диего Марадона, премиерно прикажан во неделата на Филмскиот фестивал во Кан, го налутиле славниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимен документарец за Михаел Шумахер: Камерите со дозвола на семејството после пет години влегле во вилата на Шумахер!

Семејството на славниот возач на Формула 1, Германецот Михаел Шумахер, за прв пат по нecpeќата, која седумкратниот шампион на светот ја доживеа во декември 2013. година, дозволило новинари да влезат во семејната куќа. Имено, германските режисери Михаел Вех и Ханс Брун Камертенс, со целосна поддршка на семејството на славниот Германец …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пристигнува документарец за „Роки“!

Глумецот и режисер, Силвестер Сталоне, најавил документарец за филмот „Роки“ во кој го играл боксероѕт Роки Балбоа, пред 40. години. View this post on Instagram This is what you call BEING AT THE RIGHT PLACE AT THE WRONG TIME … that’s why everyone , everyday , has to battle against …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пристигнува филм за Бијонсе: Музичката дива сама работела на него…

Насловот на филмот е „Homecoming“, според фондот за стипендии кој го покренала токму Бијонсе, а фокусот е на големиот концерт на музичката дива на Кошарел… Нетфликс го потврдил она што порано било најавено, музичкиот документарец за славната пејачка пристигнува наскоро, а интересно е дека на филмот работела токму Бијонси (37). …

Повеќе »

Сепак не е крај на „Игри на престолите“

Серијата „Игри на пресотлите нема така лесно да доживее крај. Имено, веќе е најавен документарецот „Игри на престолите“ кој ќе претставува двочасовен филм за тоа како е снимана последната сезона но и со многу интервјуа. Документарецот ќе се појави после емитувањето на последната, осма сезона на серијата. Со оглед на …

Повеќе »