Tag Archives: дневник

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ПЕДОФИЛ, ХИРУРГ (66) ВОДЕЛ ДНЕВНИК КАКО ЗЛОСТАВУВАЛ 250. ДЕЦА: Самошто оперирани деца на вораст од 4. години биле жртви на бившиот познат лекар!

На некое место во дневникот тој напишал колку многу се изнервирал што во собата во која се наоѓало девојчето на кое “фрлил око“ дошле неговите родители, па морал да се откаже од таа помисла. Жоел Ле Скуарне (66), популарен француски абдоменален хирург од болницата „Жонзак“, силувал 250 девојчиња и момчиња …

Повеќе »

Почина новинарот Марјан Блажевски

Новинарот Марјан Блажевски по кратко и тешко боледување почина денеска во Скопје. Блажевски беше роден во 1968 година во Скопје, а најголемиот дел од својота новинарска кариера го помина во дневниот весник „Дневник“. По затворањето на „Дневник” работеше во порталот „Фактор”. Ангажманот го почна во скопската рубрика, а потоа беше …

Повеќе »

Вечерва, на националниот дневник, МТВ ќе ги претстави песната и спотот на „Ај Кју“ за Евровизија

МРТ спотот на „Ај Кју“, македонскиот претставник на „Песна на Евровизија 2018“ во Лисабон, Португалија, ќе го претстави вечерва во централниот дневник… Песната ќе биде промовирана со видео запис во Дневник 2 на МРТ со почеток во 19:30 часот. Режисер на видео спотот е Јован Куциновски. Автор на музиката и …

Повеќе »

Откриен тајниот дневник на Меган Маркле

Идната членка на британското кралско семејство и најпознатата невеста, Меган Маркле, е автор на тајниот блог за борба и опстанок во Холивуд. Освен за љубовта кон ефтиното вино и сирење, пишувала и за „магични гради“ и многу секс. Блогот се појавил во почетокот на 2010. година под наслов „The Working …

Повеќе »