Tag Archives: дневник

Дали знаевте дека со водење ДНЕВНИК можете да ги победите стресот и лошото расположение?

Можеби звучи чудно, но дневникот навистина може да ви помогне Водењето дневник е одличен начин подобро да се запознаеме себеси, но и подобро да го контролираме стресот и да ги идентификуваме причините за стрес во животот. За овие цели, најдобро е редовно да водите дневник, но дури и спорадичното пишување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шок за време на пренос во живот: Водителка на ДНЕВНИК на ХРТ паднала во несвест за време на интервју!

Одеднаш и се слошило… Водителството може да биде многу стресно и тешко, а понекогаш се случуваат непредвидени ситуации, кои едноставно не можете да ги контролирате. Водителката ја изгубила свеста Иако немало ништо што би укажало на тоа дека ќе се случи нешто лошо непредвидено со новинарот, за време на интервјуто, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХРАБРО – САМА ТРГНАЛА ПРОТИВ КОРОНА: Медицинска сестра ја снимила борбата со вирусот која ја загубила после 24. дена!

Медицинска сестра од Њу Џерси која почина од коронавирус,во застрашувачко видео, последните три недели од животот ги поминала снимајќи ја битката за животот . Покажува како температурата што ја спуштила дома се претворила во ужасен напад врз целото тело, а потоа останала без здив во преполната болница. “Здраво на сите, …

Повеќе »

Ова е семејство на доброволци на кои се тестира вакцината против корона: Не знаат што им е инјектирано, ниту како делува, но поради ќерката одлучиле да се пријават!

Кејти, Тони и нивната ќерка Рајанон Вејн се согласиле да бидат доброволци Семејството Вајни од Бичестер (Оксфордшир) е едно од британските семејства кои учествуваат во револуционерно испитување на вакцината против коронавирус, спроведено од Универзитетот во Оксфорд. Мајката Кејти, таткото Тони и нивната ќерка Ријана Вејн, се согласиле да волонтираат во …

Повеќе »

Дневник на мажот кој се борел со КОВИД-19: „Како да имав ИЗГОРЕНИЦИ НА ГРАДИТЕ, толку болеше. А дишењето? Е, тоа беше борба!“

Еден Канаѓанец (43) опишал пет неделна битка со корона вирусот и ги повикал сите да бидат внимателни и да останат дома. Дневникот за КОВИД-19 го објавил на „Имгур“ каде што напишал дека бил болен пет недели а последните два дена ги поминал во борба, кога му било најлошо, бил во …

Повеќе »

МРТ во недела ќе ја претстави евровизиската песна: Васил со „You“ во Дневникот ќе им го честита 8. март на жените!

Во недела (8 март) ќе има промоција  на евровизиската песна „YOU“, со која што Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам. Како што е веќе познато, автор на музиката на песната е Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која работи и живее во Чикаго. Невена е …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ПЕДОФИЛ, ХИРУРГ (66) ВОДЕЛ ДНЕВНИК КАКО ЗЛОСТАВУВАЛ 250. ДЕЦА: Самошто оперирани деца на вораст од 4. години биле жртви на бившиот познат лекар!

На некое место во дневникот тој напишал колку многу се изнервирал што во собата во која се наоѓало девојчето на кое “фрлил око“ дошле неговите родители, па морал да се откаже од таа помисла. Жоел Ле Скуарне (66), популарен француски абдоменален хирург од болницата „Жонзак“, силувал 250 девојчиња и момчиња …

Повеќе »

Почина новинарот Марјан Блажевски

Новинарот Марјан Блажевски по кратко и тешко боледување почина денеска во Скопје. Блажевски беше роден во 1968 година во Скопје, а најголемиот дел од својота новинарска кариера го помина во дневниот весник „Дневник“. По затворањето на „Дневник” работеше во порталот „Фактор”. Ангажманот го почна во скопската рубрика, а потоа беше …

Повеќе »

Вечерва, на националниот дневник, МТВ ќе ги претстави песната и спотот на „Ај Кју“ за Евровизија

МРТ спотот на „Ај Кју“, македонскиот претставник на „Песна на Евровизија 2018“ во Лисабон, Португалија, ќе го претстави вечерва во централниот дневник… Песната ќе биде промовирана со видео запис во Дневник 2 на МРТ со почеток во 19:30 часот. Режисер на видео спотот е Јован Куциновски. Автор на музиката и …

Повеќе »