Tag Archives: чамец

(ВИДЕО) Кампер, чамец и велосипед во едно: Архитект создаде уникатно возило со надреален изглед

Архитектот Ајгарс Лаузис го создаде BeTRITON – уникатно возило со надреален изглед што комбинира чамец, кампер и велосипед. Стартапот со седиште во Латвија веќе добил речиси 200 нарачки однапред за својот амфибиски електричен велосипед. Цената на ова возило кое комбинира педали со моторен чамец е 14.600 долари. BeTRITON е замисла …

Повеќе »

(ФОТО) Нов McLaren P1? Не, чамец од милион долари

Невремето на Флорида донело ветрови од 240 км/ч , поточно во нејзиниот североисточен дел, додека неколку милиони луѓе беа евакуирани и преместени во други делови на државата. Жител на Флорида на социјалните мрежи го споделил случајот во кој неговиот модел McLaren P1 бил целосно уништен во налетот на страшната бура. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинар во живо известувал од езеро – вниманието на гледачите го привлекол призорот во позадина

За време на пренос во живо, камерата случајно го снимила моментот кога камионот, кој се обидувал да го смести чамецот во водата, се лизнал во езерото и потонал. Новинарот на WCIS, Јакоб Емерсон, бил на местото на настанот и известувал за предложениот проект за изградба на друго вештачко езеро во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Да не поверува човек: Го закачиле чамецот за автомобил и се возеле по снег – Погледнете што се случило на крај!

Ова смешно видео доаѓа од малечкиот град Три реки во Мичиген. Гледаме малку луд тим како се смее и се забавува. Гледаме една малку „луда“ екипа која се смее до солзи и забавува. Еден човек вози автомобил на кој со ланци е закачен чамец што го влече по снегот. Во …

Повеќе »