Tag Archives: 2021. година

(ВИДЕО) Збогум засекогаш: Икони на поп културата на кои им кажавме збогум во 2021 година

Светот на музиката, литературата, филмот и визуелната уметност со години останува зад нас без бројни уметници кои со својот опус „испишале“ значајни страници во историјата на уметноста и поп културата. Се сеќаваме на сите оние уметнички икони со кои се збогувавме во изминатите 12 месеци. На Божик 2021. година пристигна …

Повеќе »

За овие три знаци октомври ќе биде најубав месец во оваа година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пред нас е месецот во кој есента е најубава, а на астролошко ниво, а среќата им се насмевнува на овие хороскопски знаци. Октомври 2021 година ќе биде најдобриот месец …

Повеќе »

Три знаци до крајот на годината ќе се вљубат: Првиот влегува во ТАЈНА ВРСКА, а сите на крај ги чека БРАК

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој знак лудо ќе се заљуби до крајот на 2021 година!? Рибите се на прво место. Риби За преостанатите неколку месеци до крајот на годината, ви се подготвува големо …

Повеќе »

(ФОТО) 10. најдобри фотографии во 2021. – Сите говорат за светот денес

Најдобрите фотографии од престижниот натпревар World Press Photo 2021 даваат слика за светот во кој живееме денес – запрен од пандемии, протести, човечка ароганција кон планетата, но и трогателни моменти на надеж и хуманост. Главната награда World Press Photo за 2021 година му припадна на данскиот фотограф Мадс Нисен, кој …

Повеќе »

2021. година ќе им биде исполнета со љубов на овие хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите се уверени дека новата година ќе ни донесе среќа! Веќе од првите месеци на новата година, ќе можеме да се релаксираме и да гледаме на животот со попозитивни …

Повеќе »

Ова ќе бидат најсреќните знаци во 2021. година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СРЕЌА во љубовта и пари ги чеката четири хороскопски знаци. Од почетокот на летото до август, Овните ќе ја пронајдат љубовта што ја барале. Тоа е трајна врска за …

Повеќе »

ПРОГНОЗИ НА СЗО ЗА 2021. ГОДИНА: Ево шта можеме да очекуваме кога станува збор за пандемијата!

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, предупреди дека ќе има застои и нови предизвици во новата година, повикувајќи да се интензивираат напорите за да се обезбеди откривање на нови варијанти на вирусот корона. Говорејќи на онлајн прес-конференција во Женева, Тедрос предупреди дека ќе има назадувања и нови …

Повеќе »

Сите едвај чекаат да заврши 2020: На овие хороскопски знаци ЖИВОТОТ во 2021. ќе им се промени од корен! Дали сте меѓу нив?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… 2020. година не беше омилена за многумина, па затоа не е изненадувачки што повеќето едвај чекаат да завршат и конечно да ја започнат 2021. година. Ако им се верува …

Повеќе »

(ФОТО) 2021. година на семејството: Папата има совет и за „кавгаџиите“

Денес, папата Франциско ја одбележа претстојната 2021 година како година посветена на семејството и повика да се обрне внимание на содржината на неговиот, според некои, контроверзен документ од 2016 година, што се однесува на семејниот живот. Папата рече дека годината на семејството ќе започне на 19 март, на петтата годишнина …

Повеќе »