За овие три знаци октомври ќе биде најубав месец во оваа година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Пред нас е месецот во кој есента е најубава, а на астролошко ниво, а среќата им се насмевнува на овие хороскопски знаци.
Октомври 2021 година ќе биде најдобриот месец за Терезија, Скорпија и Стрелец – и за нив овој период ќе биде апсолутно магичен.
Кога Сонцето е во Терезија со која владее Венера, вашите врски стануваат врвен приоритет. Терезиите се занимаваат со поврзување, компромис и другарство. Ова е совршено време да ги оставите настрана расправиите со другите и да уживате во друштвото.
Сезоната на Терезија е и кога е најлесно да се заљубите, бидејќи Терезиите едноставно не можат да одолеат на добра романса.

Терезија
Овој месец ќе ве поттикне да станете по продуховени од вообичаеното, бидејќи ве прави многу повеќе нијанси отколку што мислите. Сепак, Меркур продолжува и понатаму да се движи ретроградно низ Терезија до 18 октомври, што дефинитивно ќе додаде неколку компликации во вашиот живот. Обидете се се уште да не носите брзи одлуки за себе. Бидете трпеливи, бидејќи времето ќе ви покаже како навистина се чувствувате.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 20.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот би можел да биде малку позафатен за вас, затоа …