Tag Archives: 2021. година

За крај на тешката 2020. година морате да го направите ова! Во највеселата ноќ во 23. часот три ритуали донесуваат СРЕЌА и ПАРИ!

Русинка открила три стари ритуали за подобра, посреќна и побогата 2021 година Руската духовна водилка Елена Христафарида открила кои ритуали би било добро да се практикуваат пред полноќ на 31. декември и како да се привлечат пари, среќа и љубов во следната година! 1. Ослободете се од непотребните работи Првото …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои во 2021. година ќе најдат сродна душа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите се надеваме дека следната година ќе биде барем малку подобра од оваа. Ѕвездите велат дека некои знаци ќе имаат повеќе среќа од другите затоа што ќе најдат вистинска …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ 2020. КОНЕЧНО ДА ЗАВРШИ: Еве што велат астролозите дека не чека во 2021: Ќе биде ТЕШКА но…!

Астролозите веќе имаат предвидување за следната 2021 година, а некои не се оптимистични! Оваа година беше голем предизвик за сите луѓе, и поради пандемијата на коронавирусот, и поради ситуациите што се појавија како резултат на сè. Животот на кој сме навикнати е невозможен сега, границите се затвораат и се’ повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нетфликс го купил новиот каубојски филм на Идрис Елба

Покрај тоа што е продуцент на „Concrete Cowboy“, Идрис Елба ќе игра и еден од главните ликови. Овој филм ќе им биде претставен на корисниците на Нетфликс во 2021 година, пишува „Варајати“. Филмот беше премиерно прикажан на филмскиот фестивал во Торонто во септември, по што Нетфликс го купи. Заплетот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Светска премиера: Опел Мока!

По првите фотографии, Опел ги објави и техничките детали за новата, електрична Мока. Пристигна втората генерација на поткомпактниот SUV на Opel, а преовладувачкиот тренд на електрификација во автомобилската индустрија влијаеше на светлината на денот прво да ја видиме електричната верзија, Мока. Она што може да се види на прв поглед …

Повеќе »