Според мислење на брачна советничка ова се трите најчести проблеми во врската

ШТО и да е проблемот во врската или бракот, брачната советничка Рејчел Сусман го има слушнато. Понекогаш љубовните односи меѓу двајца луѓе знаат да се доста предизвикувачки и бараат напорна работа и труд за да односот биде здрав и искрен. Сусман тврди дека има три проблеми со кои се соочуваат повеќето двојки, но кои можат да се решат со соработка.

1. Сексуални нагони кои не се поклопуват
Некој има повисоко либидо, некој пониско, потполно нормална работа. Но често тоа може да создаде проблем во врската каде лицето со помали сексуални инстинкти се чувствува виновно што нема исти потреби како личноста со повисок сексуален нагон кое по некое време станува незадоволно и нетрпеливо.
Брачната советничка Сисман во такви ситуации предлага компромис.Лицето со пониско либидо треба да најде начин да ја засили сексуалната возбуда, а лицето со повисоко либидо треба да работи на самоконтрола и разбирање на друго лице.


Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ГЛАВНИОТ ВИНОВНИК ЗА СТУДЕНОТО ВРЕМЕ КОЕ ДОАЃА Е ПОЧЕТОКОТ НА ЛАДНАТА “ЛА НИЊА” Подгответе се за невреме, дожд, снег и снежна покривка

Метео прогноза на Славчо Попоски: Почитувани наши, сите ние веќе знаеме дека веќе од денес, …