Според мислење на брачна советничка ова се трите најчести проблеми во врската

2. Страста во врската се намалила
Во интервју за списанието Insider, брачната советничката Сусман вели дека двојките многу често сметаат дека страста во врската се одржува сама по себе. За жал, тоа не е вистина. Како и околу сè, и за страста во врската треба да се работи. Договорете состанок на ново и возбудливо место,зачинете го вашиот сексуален живот со нова долна облека, сторете што и да мислите дека ќе ја врати страста на почетното ниво. Единственото нешто што не ви е потребно е да очекувате магичен пресврт што ќе се случи сам по себе.


3. Сте сфатиле дека спротивностите баш и не се привлекуваат
Иако можеби на почетокот на врската, ви се чинело дека спротивноста станала атрактивна и клуч за страст и добар однос, по некое време сте сфатиле дека спротивните размислувања и карактери едноставно се оддалечуваат. Во овој случај, компромисот исто така игра многу важна улога. Обидете се да ги избалансирате односите и да ги одделете навиките кои не сакате да ги правите заедно во времето кое го посветувате еден на друг.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …