(ВИДЕО) Јамаха овозможи балетанот, додека танцува, да свири клавир!

Јамаха измисли апарат кој движењата ги претвора во музика.
Овој танчер беше во можност да свири клавир без да ги допре дирките.
Уште едно технолошко достигнување кое може само да не остави без зборови.


New Yamaha artificial intelligence device turns movement into music

SOUND ON: This dancer was able to play the piano without ever touching a key 😲🎹(via In The Know)


Gepostet von Yahoo am Donnerstag, 12. Juli 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.05.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Организирајте убаво дружење, дружете се со пријателите, опуштете се и пред се одморете. …